İnsan Kaynakları 14 ŞUBAT 2016 / 15:02

Çalışma ortamlarında sağlıklı adımlar

6331 sayılı  İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, şirketlerin çalışanlarına daha güvenli çalışma ortamları sağlamasını zorunlu hale getiriyor. Bu yasal zorunluluğun yanında risklerin azaltılması, daha sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları kurgulanması da çalışan verimini etkiliyor. Avansas.com’un “İş Güvenliği” kategorisinde uyarı levhaları, toz maskesi, ikaz yeleği, koruyucu gözlük, kulak tıkacı, baret, çelik burunlu iş ayakkabısı, iş eldiveni, ilk yardım seti gibi birçok ürün yer alıyor. İş güvenliği için bu gibi koruyucu ürünleri kullanmanın yanında, işyeri şartlarını iyileştirmek de önem taşıyor. Örneğin, sağlıklı ve doğru aydınlatma, daha uygun bir çalışma ortamı sağlanmasına yardımcı oluyor. Avansas.com’un bu başlıkta ürünleri arasında LED ışıldaktan kafa fenerine, masa lambasından kalem el fenerine aydınlatmaya dair birçok ürün var.
 
Gününün büyük bölümünü masa başında oturarak geçiren ofis çalışanları boyun, bel, bilek ağrıları gibi kas ve iskelet sorunları yaşıyor. Bir ofis çalışanının ortalama 8 saat oturarak çalıştığı düşünüldüğünde, ofiste ergonominin desteklenmesi bir gereklilik halini alıyor. Avansas.com’un “Ortopedik Ofis Ürünleri” kategorisinde sunduğu Avansas markalı bel ve ayak destekleri başta olmak üzere ekran yükselticiler, bilek destekli mousepad ve klavyeler, boyun yastıkları, evrak tutucu stantlar, ekran filtreleri bu başlıkta destek sağlıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN