İnsan Kaynakları 14 EYLÜL 2015 / 00:30

CDO’lar için organizasyon şeması

CDO’ların (Chief Digital Officer-Dijital Dönüşüm Direktörleri) belirlenmesi, görev tanımlarının yapılması ve bu yeni pozisyonla ilgili farkındalık oluşturulması giderek önem kazanıyor. ‘2020’de her şirkete bir CDO’ hedefiyle yola çıkan CDO Turkey de bir CDO’ya bağlı ekiplerin neler olması gerektiğini belirledi. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“CDO’ya bağlı bölümler ya da ağırlıkları sektörlere ya da şirketlere göre değişiklik gösterecek. Bununla birlikte, her sektöre referans olması bakımından, yapılan bu çalışmanın önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. Dijital Strateji, Dijital Pazarlama ve Teknoloji direktörlükleri ya da bölümleri CDO’lara bağlı ekiplerin temelini teşkil ediyor. Bu bölümlere bağlı olarak İş Analizi ve Geliştirme, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Müşteri Deneyimi ve CRM, Web, Mobil, Çağrı Merkezi, Büyük Veri Yönetimi, Nesnelerin İnterneti, Uyum, Kontrol ve Süreç Yönetimi, Bütçe ve Raporlama aktiviteleri de bir CDO’nun günlük yaşamının ayrılmaz parçaları olacak.”
ETİKETLER : 1038

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN