İnsan Kaynakları 27 MART 2016 / 14:00

CDO, kurumsal devamlılık için artık bir gereklilik

Dijitalleşme yolunda kurumsal şirket yönetimlerinin CDO (Chief Digital Officer) pozisyonu konusunda farkındalığını arttıran CDO (Chief Digital Officer) Turkey, Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde “Bugünün CDO’ları Geleceğin CDO’larıyla Buluşuyor” başlıklı bir seminer düzenledi. 7 Mart’ta Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşen seminerde şirketlerde CDO konumlandırılması ve dijital endüstri konularında güncel bilgiler paylaşıldı. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör, Valuta Capital Başkanı Umur Özal ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin konuşmacı olduğu seminerde, Anadolu Ajansı Direktörü Nedim Kaya moderatörlüğünde, Zafer Özçelik (Dentsu Aegis) , Eda Önsel (MEC Global), Sevilay Kop (Digital Panorama), Begüm Eser (Madebycat) ve Altan Bulur’un (Ketchup Loyalty) yer aldığı “Medya ve Ajans Gözüyle Dijital Dönüşüm” başlıklı panel de düzenlendi. Panelde katılımcılar dijital dönüşümün medya ve ajanslar üzerindeki etkisini ele aldılar.

Dijital değişimin tüm şirketler için kaçınılmaz olduğunu belirten CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, “Ülkemizde 2014 yılında sadece birkaç tane olan CDO sayısı, şu anda 60’lı sayılara ulaştı. Yılsonunda bu rakamın 100’ü geçeceğini öngörüyoruz” bilgisini verdi. Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör de, “CDO'lar bir firmanın, kamu kuruluşunun eski yönetimsel işlerini dijital işlere çevirmekle görevli. Değişimin çok hızlı yapılması gerek. Bunu göremeyenler ise diğer rekabetçi firmaların gerisine düşerek ticari ortamdan silinecekler” yorumunu yaptı.

Seminerde bir konuşma yapan Valuta Capital Başkanı Umur Özal, “Kaynaklarımızı optimize etmemiz gerekiyor. Dijital bir pazarlama fikriniz varsa, sosyal medyada harcadığınız paraya daha da dikkat etmeniz gerekecek. Şirketlerde CDO’ların olması akıllı yatırım için çok önemli” dedi. 
ETİKETLER : cdo 1065

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics