İnsan Kaynakları 16 NİSAN 2013 / 14:12

Cenk Serdar tmob’a transfer olduTürkiye internet ve mobil sektörünün önemli isimlerinden Cenk Serdar mobil teknoloji şirketlerinden tmob’a transfer oldu. 20 yıllık tecrübesini tmob transferi ile birleştiren Cenk Serdar tmob ailesine, büyüme stratejilerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak katıldı.

Serdar, şirketin yurtdışı açılımından sorumlu olmakla birlikte bugüne kadar 30’u aşkın lider markaya mobil uygulama çözümleri sunan tmob’un bundan sonra atacağı adımlarda stratejik danışmanlık verecek.

Turkcell çatısı altında MapCo, SuperOnline, IXIR’in başında bulunan Serdar, Garanti Bankası ve Volkswagen Group Turkey gibi lider kurumlarda da üst düzey yöneticilik yaptı. 2009 yılında Vodafone Global’e Mobil Ödemeler Direktörü olarak transfer olan Cenk Serdar, tmob’a katılmadan önce ise Vodafone’un bulunduğu 27 ülkede, veri, iletişim ve içerik servislerinden sorumlu Bireysel Servisler Direktörü olarak görev yaptı.  

tmob Kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu, Cenk Serdar’ın tmob ailesine katılmasından büyük memnuniyet ve heyecan duyduklarını belirterek: “tmob olarak önümüzdeki günlerde önemli projelere imza atmaya hazırlanıyoruz ve hem global pazarlarda hem de Türkiye’deki büyüme hızımızı artıracağımıza inanıyoruz. Gerek sektör deneyimi gerekse stratejik bakış açısıyla Cenk Serdar’ın tmob’un önümüzdeki yıllardaki büyümesinde ve küresel açılımında önemli bir role sahip olacağına inanıyorum” dedi.

Profesyonel iş yaşamı boyunca Türkiye dışında Amerika, Hollanda ve İngiltere’de de önemli görevler üstlenen Serdar, tmob’daki yeni görevine ilişkin olarak şunları söyledi: Mobil teknoloji sektörü hem dünyada hem de Türkiye’de birçok önemli fırsat sunuyor. Ülkenin en iyi ekiplerinden birine sahip olan tmob ile çalışarak bu fırsatlardan en doğru şekilde yararlanmasında bir görev üstlenmekten büyük heyecan duyuyorum”.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Cenk Serdar, ABD’de The Wharton School /University of Pennsylvania’da finans ve pazarlama alanında MBA yaptı.

 

                                               

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics