İnsan Kaynakları 08 ARALIK 2014 / 09:43

CEPIS yönetiminde Dr. Erkul da var

5 yıldır Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (Council of European Professional Informatics Societies-CEPIS) bünyesinde Türkiye'yi Türkiye Bilişim Derneği (TBD) adına temsil eden Dr. R.Erdem Erkul, konseyin Brüksel'de yapılan genel kurulunda CEPIS Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te Türkiye’yi temsil eden Erkul, Genel Kurul’da 2. Başkan Yardımcılığı için gösterilen 6 adaydan biri oldu. 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde BT uzmanının üyesi olduğu CEPIS'in Brüksel'de gerçekleştirilen Genel Kurulu’na, Avrupa'nın 32 farklı ülkesinden bilişim teknolojileri sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı.

1980 yılında Ankara’da doğan Dr. R. Erdem Erkul, İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma için İnovasyon Programı’na ve e-Devlet Merkezi’nde calışmalara katılan, aynı zamanda bir girişimci olan Erkul, önde gelen uluslararası e-devlet portallarından digital-government.net platformunun kurucusu ve editörü. Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, Türkiye ve Avrupa`da gençlere, engellilere ve yaşlılara yönelik birçok sosyal projeye de imza attı.

 
ETİKETLER : 999