İnsan Kaynakları 19 MART 2017 / 05:00

Çevreci projeler, yarışma ve kariyer fırsatı oluyor

Schneider Electric, Çevreci Şehirler Yarışması’nın yedincisi için başvuruları alıyor. İşletme ve mühendislik öğrencilerine yönelik olarak her yıl düzenlenen yarışma ile akıllı şehirler için inovatif enerji yönetimi fikirlerini teşvik etmek hedefleniyor. 12 Mayıs’a kadar dünyanın her yerinden işletme ve mühendislik lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yarışmaya katılabilecek. En az biri kadın olan iki kişilik ekipler, Schneider Electric’in belirlediği dört ana iş alanından birinde, şehirlerde inovatif enerji yönetimi çözümleri ile ilgili fikirlerini anlatan birer örnek olay değerlendirmesi sunuyor. Yarışma; Strateji ve Teknoloji, Soğutma Çözümlerinde Enerji Verimliliği, Enerji Depolama ve Verimlilik, Entegre Şehir Enerji Sistemleri veya çevreci yaklaşımlar için özgün fikirler üzerine geliştirilecek projelere dayanıyor.
2011'de başlayan ve detayları www.gogreeninthecity.com sitesinde yer alan yarışmaya 2016'da 180 ülkeden 16 bin 466 kişi bin 184 projeyle katıldı. 2016'da yarışmayı, kırsal tarım toplulukları için düşük maliyetli temiz enerjiye erişim sağlama amaçlı şebeke dışı rüzgar ve pompa çözümüyle Almanya'nın FH Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden katılan ekip kazandı.
Bu yıl ise yarı finale kalan 100 ekip 9 Haziran'da açıklanacak. Bu ekipler iki ay boyunca Schneider Electric çalışanlarından bir mentorla fikirlerinin bir özetini ve video sunumunu hazırlamak için çalışacak. 7 Ağustos 2017'de açıklanacak 12 finalist Paris'e giderek 9 - 13 Ekim 2017 tarihlerindeki finalde yarışacak. Kazanan ekip, Schneider Electric ile birlikte VIP konuğu olarak dünya çapında Schneider Electric tesislerini gezecek, çalışanlar ve üst düzey yöneticilerle tanışacak, kendi ülkelerinde Schneider Electric tarafından iş teklifi alacak.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics