İnsan Kaynakları 01 OCAK 2012 / 17:00

Çin Eğitim Bakanlığı’nda yeni bir ders başlıyor

Nvidia, Çin Eğitim Bakanlığı’nın 2012 yılının ikinci yarısından itibaren ülke genelinde üniversitelerde her yıl 20 bin öğrencinin en iyi CUDA ve paralel programlama uygulamaları konusunda eğitileceği programlama dersleri sunmayı planladığını duyurdu. Nvidia, “GPU Tabanlı Paralel Hesaplama” başlıklı bu yeni dersi geliştirmek için Bakanlığa bağlı Ulusal Yüksek Nitelikli Ders Kaynağı Merkezi ile yakın bir işbirliği yürütüyor.  Bu ders, öğrencilerin heterojen ve GPU tabanlı hesaplama sistemlerinde paralel programlamanın tüm yönlerinde uzmanlaşmalarına ve bu bilgileri çeşitli bilimsel ve mühendislik disiplinlerine uygulamalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanıyor.
Çin Eğitim Bakanlığı yüksekokul bürosu bölüm direktörü Mr. Li Maoguo, “Bilgi ekonomisi çağında, öğrencilerin küresel bir ortamda rekabet gücünü artırmak için teknoloji eğitimi büyük önem taşımaktadır” diyor ve şöyle devam ediyor: “Üniversiteleri ve yüksekokulları, sektördeki kurumların öncü teknolojileri hakkında bilgilenmeye ve bu kurumlar ile işbirliği yaparak eğitim programlarını mükemmelleştirmeye teşvik ediyoruz. Bu, çağdaş Çin toplumunun gelişimi için daha iyi yeteneklerin geliştirilmesine olanak verecek olan daha yüksek düzeyde eğitim hedefine hizmet verecektir.”
Nvidia Araştırma Direktörü David Luebke, “Akademik, mühendislik ve bilim profesyonelleri geniş bir aralıkta alanlardaki araştırmaları ve buluşları yönetmek için artan bir şekilde GPU hesaplama kullanmaktadır” dedi.
Luebke ayrıca, Nvidia, Çinli eğitimciler için ileride de çeşitli yeni CUDA ve GPU dersleri eklemek üzere Çin Ulusal Eğitim Programı Kaynak Merkezi ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:852
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN