İnsan Kaynakları 10 TEMMUZ 2016 / 13:12

Climate Launchpad 2016, Türkiye Eğitim Kampı gerçekleşti

Çevreci fikirleri girişimlere dönüştürme fırsatı veren Climate Launchpad yarışmasının Türkiye’deki ilk eğitim kampı, 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, çevreci fikir yarışması Climate Launchpad 2016’nın eğitim kampı gerçekleştirildi. Ön elemeyi geçerek ülkemizin bu yıl ilk kez dahil olduğu Climate Launchpad Yarışması Türkiye Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazanan ekipler ve üyeleri, iki günlük eğitim kampı boyunca çeşitli alanlarda aldıkları derslerle iş fikirlerini projeye aktarma sürecine adım atmış oldu.
Yarışmacılar, 10 Ağustos’ta İstanbul’da düzenlenecek ülke finaline dek çevreci iş fikirleri üzerinde çalışmalarını sürdürecek. Pazar analizi, fikirlerine en uygun pazarların seçilmesi, gelir modelleri, iş fikirlerinin iklim değişikliğine olacak etkilerinin ayrıştırılması, rakiplerle mücadele yöntemleri, potansiyel müşterilere ulaşma kanalları ve etkin sunum teknikleri gibi konularda eğitim gören katılımcılar, finale dek alanında uzman isimlerden danışmanlık alma imkanına da sahip bulunuyor.
Dünya finalinde ilk 10’a girecek iş fikirlerinin 95 bin Avro yatırım fırsatına erişeceği, toplam 27 ülkeden çevreci iş fikri olan ve girişimciliği benimseyen herkese açık Climate Launchpad yarışması, ilk kez bu yıl kapıların Türkiye’yi temsil edecek iş fikri başvurularına açtı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics