İnsan Kaynakları 07 MART 2010 / 18:00

CMC ile İŞKUR işbirliği istihdama katkı sağlayacak

CMC (Customer Management Center), İŞKUR’un istihdamı artırmak ve sektöre daha kalifiye elemanlar yetiştirilmesinde destek olmak amacıyla hazırladığı projeye katılma hakkı kazandı. Bu kapsamda şirket, İŞKUR’a kayıtlı 800 kişiyi bir meslek sahibi yaparken, yüzde 50’lik kısmını da iş sahibi yapacak.
Şubat itibariyle başlayan projeyle CMC’de kariyer yapmak isteyen adayların öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olması gerekiyor. En az lise mezunu olan eğitimlerini tamamlamış bu adaylar arasından, bir ön eleme yapılarak aday listesi oluşturulacak. İŞKUR’un üç hafta içinde hazırlayacağı aday listesi oluşturulduktan sonra ise eğitim süreci başlayacak.
CMC’de eğitim fırsatı kazanan adaylar, öncelikle teorik eğitimden geçerek çağrı merkezi sektörü hakkında genel olarak bilgilendirilecek. Müşteri temsilciliği ve hizmet alanı hakkında eğitilecek ve müşteri odaklı çalışma prensipleri ile konuşma kalitesi gibi eğitimler alacaklar. Adaylar daha sonra da pratik eğitimden geçerek müşteri temsilcisi olarak gerekli yetkinlik ve donanıma kavuşacakları teknik bir eğitim görecek.
ETİKETLER : CMC İşkur Sayı:761

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics