İnsan Kaynakları 17 HAZİRAN 2012 / 15:21

Çocuklara akademik yaz kampı

FMV Işık Okulları Ayazağa yerleşkesinde 25 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek “Oyun Dizaynı ve Öğrenme Akademik Yaz Kampı” Michigan State Üniversitesi’nden araştırmacıların liderliğinde yapılacak. Öğrencilerin oyun yoluyla düşünsel becerilerini artırmasını hedefleyen kamp, oyun ve animasyon tasarım programlarının kullanılarak karmaşık sistemlerde problem çözme ve işlemsel düşünme yeteneklerinin gelişimini sağlamayı hedefliyor. Günümüz eğitim bilimlerinin temel hedeflerinden biri olan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında sahip olunan beceriler ile teknoloji kullanma becerisinin birleştirilmesine dayalı “Computational Thinking”/”İşlemsel Düşünce” yeteneğini çocuklara eğlenceli bir biçimde kazandırmayı amaçlayan kamp ‘Microsoft Kodu’ temelli programlarla destekleniyor.
ABD’de uzun yıllardır kullanılan Microsoft Kodu çocukların öğrenme becerilerini artıran eğlenceli bir sistem olarak modern eğitim tekniklerinden biri olarak kabul ediliyor.
10 gün sürecek kampa Michigan State Üniversitesi öğretim görevlileri, David Matthew Boyer, Tyler Charles DeBruler, Kristen Marie Kereluik ve ayrıca FMV Işık Okulları eğitmeni Mete Akcaoğlu katılarak koordinatörlük görevini üstlenecekler.
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics