İnsan Kaynakları 13 HAZİRAN 2010 / 18:00

Danışman ihtiyacı eğitimlerle karşılanacak

MBIS, SAP danışmanları yetiştirmek üzere ülke çapında başlattığı eğitim programının duyurusunu gerçekleştirdi. Ücretsiz olarak gerçekleşecek Danışman Yetiştirme Programı, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun gençlere iş olanağı sunmayı amaçlıyor.
Ücretsiz olarak gerçekleşecek Danışman Yetiştirme Programı, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun gençlere iş olanağı sunmayı amaçlıyor.
Pazardaki artan SAP danışmanı açığına işaret eden MBIS Genel Müdürü Murat Tekmil, sahip oldukları hizmet deneyimiyle MBIS formatında danışmanlar yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Müşteri beklentilerine dikkat çeken Tekmil, “Şirketlerin danışmanlardan beklentileri büyük. Bu beklentileri karşılayabilecek ve projelerin başarıya ulaşmasını sağlayacak şekilde danışmanların eğitilmesi gerekiyor” dedi. Bu kişilerin SAP danışmanlığı kapsamında müşterinin taleplerini anlayarak doğru çözümler üretmesinin önemini vurgulayan Tekmil, programla kendi bünyelerinde yetenekli gençlere kariyer olanağı sunulacağının altını çizdi.
Yaklaşık 200 kişinin altı haftalık eğitim sürecine dahil olması beklenen programın kayıtları başladı. Bir yıl sürecek program sonucunda 100’ü aşkın SAP uzmanının piyasaya kazandırılması amaçlanıyor. MBIS programı başarıyla tamamlayanların çoğunluğunu bünyesine katmayı planlıyor.
Temmuz 2010’da başlayacak olan programa başvuru için herhangi bir iş deneyimi ve SAP tecrübesi aranmıyor. Üniversitelerin fen, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun gençlerin katılabildiği program başvurmak için özgeçmişlerin 30 Haziran’a kadar ik@mbis.com.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.
Programın İstanbul’da gerçekleşmesinin planladığını kaydeden MBIS Danışmanlık Yöneticisi Oğuzhan Atış, gelecek talebe göre farklı illerde de eğitimlerin verileceğini ifade etti. Haftasonu ve haftaiçi olarak ayrı gruplarda eğitimlerin verileceğini belirten Atış, finansal, lojistik ve teknik modül eğitimlerinin verileceğini sözlerine ekledi.

Başarılı olanlar istihdam edilecek
Eğitimler, MBIS bünyesinde çalışan uzman danışmanlar tarafından verilecek. Kişisel gelişim eğitimleri ve vaka çalışmalarıyla desteklenmesi planlanan teorik eğitim programı sonunda yapılacak sınavı başarıyla geçenler,
MBIS’in gerçekleştirdiği yazılım projelerinde danışman olarak yetiştirilmek üzere
istihdam edilecek.
ETİKETLER : Sayı:775

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics