İnsan Kaynakları 16 TEMMUZ 2017 / 14:38

Değer verdiğiniz ölçüde güçlüsünüz!

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017 Benchmark araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Yapılan analizlere göre, Türkiye’nin en iyi işverenlerinin başarısı, çalışanlara verilen değer ile doğru orantılı. En İyi İşveren şirketlerde, çalışanların yüzde 88’i yaptığı işten gurur duyduğunu söylüyor. Bu faktörü, yüzde 85 ile takım ruhu, yüzde 81 ile saygı, yüzde 80 ile güvenilirlik, yüzde 78 ile hakkaniyet kavramları izliyor. Araştırmaya 92 şirket katıldı ve 57 bin çalışan temsil edildi. 
Analize göre, şirkete yeni katılan çalışanların hoş karşılanması, çalışanların şirketlerine önemli katkılarda bulunabileceklerine inanmaları, işyerinin fiziksel güvenliği ve çalışanların başkalarına o şirkette çalışmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtmeleri en iyi işverenlerin en güçlü yönleri. Temel zayıf yönler ise şirket kazancının çalışanlara dengeli yansımaması, hak eden çalışanların yükselmemesi ve yöneticilerin adam kayırması olarak gösteriliyor. 
Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, “56 ülkede milyonlarca çalışanın katıldığı araştırmalarda, güvene dayalı kurum kültürünün, şirketlerin bütün faaliyetlerini doğrudan etkilediği görülüyor. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz araştırma, şirketlerinin çok iyi bir işyeri olduğunu düşünen çalışanların şirketlerinde 10 kat daha uzun süre çalışmak istediklerini gösteriyor. Bir çalışan, şirketinin topluma değer kattığını düşündüğünde, işine severek gitmeye de 20 kat daha yatkın oluyor” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics