İnsan Kaynakları 06 ARALIK 2015 / 16:46

Değerlendirmeler sanal ortamda toplanıyor

Ölçme ve değerlendirme firması Assesment Systems, Sanal Değerlendirme Merkezi uygulamasını hayata geçirdi. İK dünyasında son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu uygulamayla danışmanlar işe alımlarda adayları çevrimiçi ortamda değerlendiriyor. Düşük maliyetli, esnek ve gerçeğe yakın simülasyonlarla çalışanları davranış odaklı değerlendirme olanağı sağlayan bu yapı, farklı lokasyonlardaki adayların aynı anda değerlendirilmesini de mümkün kılıyor.
Her yıl yaklaşık 4 bin 500 kişiyi değerlendiren firma, sanal değerlendirme merkezleriyle tüm süreci çevrimiçi olarak gerçekleştiriyor. Özellikle değerlendirilen pozisyon teknoloji odaklıysa, işe alım sürecinde maliyet baskısı yüksekse ve değerlendirme farklı coğrafi lokasyonlarda yapılıyorsa, Sanal Değerlendirme Merkezi uygulaması hem aday hem değerlendirici hem de firmalar için önem kazanıyor. Bu değerlendirme yöntemini kullanan kurumlar için uygulamanın esnekliği, pratikliği, düşük maliyeti ve tahmin gücünün yüksekliği ön plana çıkıyor.
 
ETİKETLER : 1049
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN