İnsan Kaynakları 20 EKİM 2014 / 09:35

Dil eğitimini herkese ulaştırmak hedef

Çevrimiçi İngilizce eğitim platformu olan LinguaLeo, küresel bazda önde gelen üniversitelerin ders içeriklerini ücretsiz sunan eğitim platformu Coursera ile işbirliği yaptı. Böylece Coursera’nın etkileşimli alt yazılı ve eğitici video içerikleri LinguaLeo üyelerinin de İngilizce eğitimlerinde kullanılacak.

Uluslararası alanda 9 milyondan fazla üyeye sahip LinguaLeo, herkesin yabancı dil öğreniminde ustalaşmasını amaçlıyor. Platform; oyun mekanikleri kullanarak ve üyelerinin gerçek ilgi alanlarından yararlanarak, onları motive etmek için kişisel öğrenim planları ve yoğun dil pratiğini bir araya getiriyor. Coursera ise dünyanın önde gelen üniversiteleri ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, ücretsiz çevirimiçi dersler sunan bir eğitim platformu.

Birçok alandaki derslerden yararlanılabilecek

Coursera Pazarlama İletişimi ve Uluslararası Girişim Yöneticisi Yin Lu, LinguaLeo aracılığı ile Türkiye’de daha fazla öğrenciye ulaşmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“LinguaLeo, interaktif alt yazılı kısa eğitim videolarından oluşan bir Coursera eğitim paketini kendi koleksiyonuna ekledi. LinguaLeo üyeleri artık İngilizce öğrenirken, ekonomi, bilişim teknolojileri, biyoloji, müzik, matematik ve daha pek çok alandaki Coursera derslerinden yararlanabilecek. Bu kısa videolarda eğitmenler, üyeleri uzaktan eğitim kavramıyla tanıştırıyor ve derslerin süreleri ile final sınavları da dâhil olmak üzere ders içeriği hakkında detaylı bilgi veriyor. Koleksiyondaki bütün videolar İngilizce interaktif altyazılı olduğu için öğrenciler, videoyu durdurmaya gerek duymadan bilmedikleri sözcüklerin anlamlarını öğrenerek izleyebiliyorlar.”

 
ETİKETLER : 992

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics