İnsan Kaynakları 02 NİSAN 2012 / 13:16

Doğada eğitim unutulmaz

Her sektörden farklı seviyede çalışanlara yönelik eğitim programları, kurumsal ve bireysel faydaları beraberinde getiriyor.

Şirketler artık üst yönetimleri ya da çalışanları için motivasyon, ekip çalışması, yönetim gibi eğitimleri farklı yerlerde ve içeriklerde almak istiyor. Bu isteğe uygun bir program da, Edlinzer ve NTV’de yayınlanan ‘Doğada Tek Başına’ programının yaratıcısı Serdar Kılıç ile birlikte gerçekleştirilen eğitim programı ile hayata geçiyor. Bu eğitim programının, özellikle şirketlerin üst yönetimi tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen Edlinzer Kurumsal İletişim Müdürü Özge Yel, eğitim programının sektörde ilk ve tek olduğunun da altını çizdi. Öte yandan, şirketler de kendi salonlarında birçok ismi Edlinzer uzmanlığı ile konuk edebiliyor. Eğlenceli ve deneyim kazandıran programların ilgi gördüğünü söyleyen Yel, sundukları programlarla ilgili şu detayları paylaştı:
“İş dünyasına yönelik satış, pazarlama, yönetim, kişisel gelişim ve finans gibi alanlarda uzmanlık sağlayan, İstanbul’da otellerde gerçekleşen 1 günlük workshoplarımız var. Ayrıca şirketler, kendi ihtiyaçlarına göre özel konsept eğitimler alabiliyor. İstanbul dışında ise örneğin Serdar Kılıç ile gerçekleştireceğimiz program Mudurnu’da doğa ile iç içe bir alanda. Kılıç ve 5 eğitmen programda yer alıyor ve program sabah başlayıp, akşam saat 17.30’a kadar sürüyor. Bu eğitimlere geri dönüşler olumlu. Doğadaki eğitimler için ‘yönetici adayı’ ve ‘yöneticiler’ olmak üzere iki grup oluşturuluyor. Diğer workshop, sertifika ve seminerlerde ise katılımcılar, konu ve konuşmacıya bağlı olarak kendileri tercih yapıyor.”

Sektörlerin eğitim ilgisi
Bu eğitim yapısı, birçok sektörden katılımcıyı biraraya getiriyor. Yel ise, öncelikli olarak finans, ilaç, perakende, gıda, otomotiv sektörlerinin portföylerinde yer aldığını söyledi. Eğitimlere katılan şirketler yaratıcılık, ekip yönetimi, motivasyon, liderlik, yönetim gibi konularda deneyim kazanma fırsatı elde edebiliyor. “BT sektöründen şirketlerin ilgisi ve katılımı giderek artıyor” yorumunu da ekleyen Yel, şöyle devam etti:
“BT sektörüne yönelik olarak yapılan etkinlikleri destekliyoruz. Örneğin Eduplus’ın 31 Mayıs’ta gerçekleştireceği Teknoloji ve Bilişim Zirvesi’ne sponsoruz. Sektörün önemli buluşmalarında daha sık yer alarak, eğitim programlarımızı sektör profesyonellerine anlatmak istiyoruz. Ayrıca bahar dönemiyle birlikte, daha farklı ve renkli eğitimler de sunacağız.”
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics