İnsan Kaynakları 29 ARALIK 2014 / 11:32

E-eğitime ilgi bankacılık sektöründe

Enocta, 2014’ün e-öğrenme profilini ortaya çıkardı. 167 firmanın verilerini temel alan, sektörlerin e-öğrenme tercihlerine ışık tutan çalışma, 3 bin 112 içerik ve 25 kurum ile en fazla bankacılık sektörünün e-eğitim hizmetlerinden faydalandığını gösteriyor. Bankacılık sektörünün Enocta e-öğrenme araçları sayesinde sınıf eğitimine oranla elde ettiği maliyet avantajı ise yüzde 46.

2 bin 561 içerik ve 42 kurum ile üretim, bin 955 içerik ve 27 kurum ile kamu sektörü ise eğitimlerin sektörlere göre dağılımında ilk üçte yerini alıyor.

Her sektörde zamanlama farklı

Kullanım zamanlarına bakıldığında ise Enocta Eğitim Platformu en çok sabah 09:00 ve akşam üstü 17:00 saatlerinde kullanılıyor. Bankacılık, telekom, kamu, emeklilik ve sigorta sektörleri, eğitimleri sabah saatleri almayı tercih ederken, perakende ve sağlık sektörünün tercihi ise akşam saatleri.

Enocta'nın hizmet verdiği kurum ve şirketlerin tercihi ilk 10 eğitim başlığı ise şunlar: İş Sağlığı ve Güvenliği, MS Ofis, Zaman Yönetimi, Evlilikte Mutluluğun İpuçları, Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi, Kişisel Bilgi Güvenliği, Müşteri Odaklı İlişki Yönetimi, Biz Bir Ekibiz, Yazılı İletişim Teknikleri ve Keyif Veren Sunum.

 
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics