İnsan Kaynakları 02 MAYIS 2010 / 18:00

Ege’ye özel eğitim hizmetleri

İzmir merkezli İ-Akademi; eğitim, danışmanlık ve lisanslama konularında çalışmalarını sürdürüyor. Bireysel ve kurumsal bazda hizmet sunan şirket, iki ayrı hizmeti devreye aldı. Faydaya dayalı ilişki yönetimine inandıklarını kaydeden İ-Akademi Genel Müdürü Deniz Öge, bu doğrultuda eğitim ve danışmanlık hizmeti almak isteyen müşterilerine ücretsiz olarak sundukları hizmetler hakkında şu bilgileri verdi: “Bu hizmetlerin amacı proaktif ihtiyaç analizi ve yol haritası altında bulunan projelerin tasarımı. Tamamen müşterilerimize özel. Mayıs ayı itibarı ile bu doğrultuda 120 kurumsal müşterimizi ziyaret etmek üzere planlamalarımızı yaptık.”
Öge, bu hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiye www.oylekeyifliyizki.com adresinden ulaşılabilindiğini sözlerine ekledi.
İ-Akademi diğer yandan bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik geliştirdiği bir hizmet portalını da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu portalın duyurusunu üç hafta içinde yapmayı planladıklarını belirten Öge,  aynı zamanda mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerini ‘Outdoor Eğitimler’ şeklinde de sunmaya başlayacaklarını açıkladı. Bu doğrultuda şirket, Mayıs ayı içinde ilk kurumsal eğitimlerine başlıyor. Öge, yine Mayıs ayında vermeye başlayacakları bir diğer hizmeti ise şöyle aktardı: “Teknik olmayan ve yasal sertifikasyonlar çerçevesinde vermeye başlayacağımız iki meslek paketimiz söz konusu. Bu paketlerin Ege bölgesindeki bireysel müşterilerimizi heyecanlandıracağından eminiz.”
Bölgede eğitime ilgi yoğun
Ege bölgesinin özellikle üretim ve ağır sanayi konusunda dünyadaki belli merkezlerden biri olduğunu belirten Öge, bunun sebebini dünya çapında üretim yapan bölgesel markalara dayandırdı.
Uluslararası markaların bölgeyi üretim üssü ilan ettiğini ifade eden Öge, “Doğal olarak tüm bu şirketler bazı değişikliklere uymak durumundalar. Bu değişikliklerin tetiklediği temel bileşen gelişim ve eğitim. Özellikle son üç yıldır bu doğrultuda bir hareket söz konusu. Şirket bütçeleri zorlansa dahi eğitim ve gelişim yatırımı yapmaya devam ediyorlar” diyerek bölgede şirketlerin BT eğitimlerine yaklaşımını değerlendirdi.
Bireysel tarafta ise daha çok dış faktörler doğrultusunda hareket edildiğini belirten Öge, ekonomik koşullar nedeniyle kişilerin alternatif meslek arayışına yöneldiğini kaydetti.
Mesleki ve kişisel gelişim, bilişim, tasarım ve modelleme eğitimleri sağlayan İ-Akademi, danışmanlık tarafında ise sistem ve ağ, iş çözümleri alanlarına odaklanmış durumda.
Lisanslama çözümlerinin ise masaüstü PC ve sunucuları kapsadığını belirten Deniz Öge, “Bu çatı altında anahtar teslim projelerimizi eksiksiz teslim etmek adına geniş yelpazeye sahip bir donanım sağlayıcı kimliğimiz söz konusu. Hizmetleri kaliteli şekilde sağlayabilmek için Microsoft, Turkcell, Oracle, SAP ve Index, Medyasoft işbirliğimizle Adobe, Autodesk gibi kuruluşlarla kalıcı iş ortaklıklarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics