İnsan Kaynakları 19 KASIM 2013 / 09:59

Ege Ertem Intel merkezine atandı

Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde iş hacmini 3’e katladı, Intel’in merkezine atandı.Son 6 yılda bölgesindeki pazarlarda 3 kat büyüme gerçekleştiren Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Satış ve Pazarlama Direktörü Ege Ertem, Intel’in Silikon Vadisi’ndeki Yeni Teknolojiler Bölümü’ne Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. Ertem, Intel’in Silikon Vadisi’nde kurulan bu yeni bölümünde

Ayşegül İldeniz’den sonra üst düzey ikinci Türk yönetici oldu

Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü Ege Ertem, şirketin Silikon Vadisi’nde yeni yapılanan Yeni Teknolojiler Bölümü’nde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü görevine getirildi. Ertem yeni görevi kapsamında pazarda yeni stratejik işbirliklerinin geliştirilmesi, iş ortakları ile yeni fırsatlar yaratılması, pazara giriş stratejilerinin oluşturulması ve yatırım fırsatlarının araştırılmasından sorumlu olacak. Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’e bağlı olarak çalışacak olan Ertem, başta giyilebilir teknolojiler olmak üzere, hayatımızı değiştirip iyileştirecek yeni nesil gelecek teknolojilerini, yeni ürün ve iş modellerini geliştiren ekipte önemli bir rol üstlenecek.

2008 yılından bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörü olarak görev yapan Ege Ertem, Intel’in bölgedeki yerli ve yabancı üreticilerinden ve tüm perakende satış kanallarından sorumluydu. Görevi süresince bölgedeki pazarlarda üç kat büyümeye liderlik eden Ertem, Intel’in gelişmekte olan pazarlar stratejisinde ve bu pazarlarda elde edilen hızlı büyüme ve satış artışında da kilit rol üstlendi. Ertem, bu görevinden önce Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenmişti. Ertem’in genel müdürlüğü döneminde Türkiye, dünyadaki en hızlı cirosal büyümeyi kaydetmişti.

Ege Ertem kimdir?

1973 doğumlu Ege Ertem, TED Ankara Koleji'nin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılı Eylül ayında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak Intel Türkiye ailesine katılan Ertem, daha sonra Pazarlama Müdürü ve Satış Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2008 yılları arasında Intel'in dünyadaki en genç Genel Müdürü sıfatıyla, Intel Türkiye Ofisi’nin genel müdürlüğünü üstlendi. 2008 yılından bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Ertem, Intel’in bölgedeki satış ve pazarlama organizasyonunun yanı sıra, Intel’in dünya çapında gelişmekte olan pazarlar stratejilerinde birçok önemli projeyi yürütüyordu.
ETİKETLER : ege ertem Intel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics