İnsan Kaynakları 01 ARALIK 2014 / 09:53

Eğitim modeli, bir ‘okul’ kimliğine kavuştu

Avea, iki yıl önce uygulamaya geçirdiği ‘Liderlik Modeli’ni “Liderler Okulu” yapısına dönüştürüyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Hay Grup Danışmanlık işbirliğiyle kurulan Liderler Okulu; Avea yöneticilerini yeni liderlik kavramlarıyla tanıştırmak, onların bu konudaki bilgilerini arttırmak hedeflerinin yanında, kurum içinde sürdürülebilir, kolektif bir liderlik kültürü oluşturmayı da hedefliyor.

Zorunlu ve seçmeli dersleri içeren Avea Liderler Okulu, üç ayrı programdan oluşuyor: Avea’da görev yapan müdür ve yönetmenlere yönelik “Meydan Okuyanlar”, kıdemli müdürlere yönelik olarak “Etki Yaratanlar” ve CEO ile üst düzey yöneticilere yönelik olarak “İlham Verenler”.

Avea’ya özel geliştirilen bir yapı var

Liderler Okulu’nun kişi başı maliyeti 5 bin dolar ve yaklaşık 500 kişilik bir lider kitlesine ulaşacak. Yıllara yayılan bir programı içeren Liderler Okulu’nda söz konusu 500 kişi, bu eğitimden zamana yayılmış bir programda yararlanacak. Okul; bahar ve güz dönemi olarak gerçekleşecek. Eğitim günleri ise ‘Meydan Okuyanlar’ ve ‘Etki Yaratanlar’ sınıflarında 14-16 gün, ‘İlham Verenler’ sınıfında ise 5-7 gün olacak. Sektörden isimler, özel vakaların tartışılması için eğitimlere davet edilecek. Yöneticiler okulu yaklaşık 1 yıllık sürenin sonunda tamamlayarak sertifika alacaklar. Eğitim merkezi ise Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul kampüsü.

Şirketlerin yüksek performansının temelinde insan kaynağının olduğuna işaret eden Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Yeni bir Liderlik Modeli geliştirdik, ama bu vizyonu kurumsal kültüre dönüştürmek, tüm kademelere indirmek de önemli. Liderler Okulu bu model çerçevesinde özellikle lider yetiştirme programımızla ilgili kapsamlı çalışmalarımızla ortaya çıktı. Bu okul, Avea çatısı altındaki tüm yönetici liderlerin kendilerine yatırım yapmaları için bir fırsat. En önemli özelliği de tamamen Avea’ya özel geliştirilmiş olması” dedi.

Lider, iletişime açık olmalı

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın ise Avea Liderler Okulu’nun bir akademi olmadığını belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“Avea Liderler Okulu, öğrenmenin ve öğretimin tek taraflı olmadığı bir program. Liderlerimizin farkındalık kazanacakları, kendilerini keşfedecekleri, öğrenme ve uygulamayı bu keşfin üzerine inşa edecekleri bir okul tasarladık. Değişen kuşak, gelişen teknoloji, yeni alışkanlıklarla birlikte liderlerden beklentiler de değişti. Çok genç bir çalışan ve yönetici kitlemiz var. Bu insan kaynağının yeteneklerini işe aktarabilmesi ayrı bir liderlik gerektiriyor. Günümüzde samimi ve iletişime açık bir liderlik anlayışı mevcut. Yeni anlayışlar beraberinde yeni tutum ve davranışları getiriyor. Bunlara hızlı uyum sağlamak için Hay Grup Danışmanlık ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin çözüm ortaklığıyla ve tamamen kurumumuz ihtiyaçlarına özel olarak bu okulu kurduk.”

 
ETİKETLER : 998

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics