İnsan Kaynakları 22 HAZİRAN 2015 / 06:27

Eğitimde ‘akıllı kürsü’ dönemi başlıyor

Mobit Bilişim tarafından geliştirilen Akıllı Kürsü ile eğitmenler, öğrencinin kullandığı teknolojiyi takip ederek, ders anlatımında teknolojiyi yakalıyor. Mobit Bilişim Çözüm Mimarı Murat Demirci, “Masa ya da eski tip kürsü yerine Akıllı Kürsü ile öğretmenler, yanlarında ders notu, bilgisayar, öğrenci yoklama notlarını taşımak zorunda kalmayacak. Öğrenciler sahip olduğu akıllı kartlar ile yoklamalarını kürsü üzerindeki kart okuyucudan yapacak” bilgisini verdi.

 

Akıllı Kürsü, üzerine yerleştirilen dokunmatik özellikli endüstriyel PC, kart okuyucu ve haberleşme portları olan bütünleşik bir ürün ve eğitmene verilen özel kartlar okutularak açılıyor. Eğitmen, kürsünün içine yerleştirilmiş bilgisayardaki ders anlatımını, projeksiyonla tahtaya yansıtabilirken, gerekirse tablet üzerinden eklemeler yaparak, ders sonunda öğrencilere ders notu olarak gönderebilme imkanına da sahip.

Bazı üniversitelerde kullanılmaya başlanan Akıllı Kürsü ile eğitimcilerin bilgisayar ya da tableti derse gelirken yanlarında taşımasına gerek kalmıyor. Kilitlenebilen ve şifre ile korunan bu kürsüde, eğitimci müfredat bilgilerini hazır yüklenmiş olarak buluyor. Bu bilgilerin üzerine ekranı kullanarak notlar yazabilen eğitimci, notları projeksiyon aracılığıyla ders anında tahtaya yansıtabiliyor. Bir eğitim kurumundaki yüzlerce sınıfı tek noktadan yönetme imkanı veren Akıllı Kürsü’ye bütünleşik harici mikrofon ve ses sistemi girişiyle ders sunumları da daha etkileşimli hale geliyor.

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN