İnsan Kaynakları 11 KASIM 2017 / 14:42

Eğitimde yenilikler katlanarak gelişiyor

Enocta, danışmanlık misyonunu güçlendirerek, içerik üreticileriyle ihtiyaç sahibi kurumları buluşturacak bir platform olmayı hedefliyor. Bulut kullanımını geliştirerek, kurumların kendilerine en uygun eğitim ve danışmanlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak bir hizmet anlayışı ile Enocta, içerik üreticileri için bir pazar yeri olmayı da hedefliyor. Bu yeni vizyon paralelinde, kurumsal eğitim danışmanlığı alanına odaklanan Enocta, şirketlerin gerçek eğitim ihtiyaçlarını belirlemelerine yardımcı olacak ve oluşturacağı geniş platformla en başarılı içerik üreticileriyle şirketler arasında bir köprü olacak. Böylece küresel bazda eğitim ve eğitim teknolojileri trendlerinin izinden giderek şirketlere en uygun eğitimleri ve deneyimleri sunan Enocta, değişen müşteri ihtiyaçlarını baz alarak, farklı segmentteki müşterilerin, ihtiyaçlarına en uygun, en yalın ve en pratik eğitim yönetim sistemlerine ve içeriklerine erişebilmesi için çalışmaya devam edecek.
 
Advancity ile işbirliği
Bu arada, akademik e-öğrenme alanında 15’inci yılını kutlayan Enocta, Advancity ile yeni iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Bu iş ortaklığı ile iki e-öğrenme şirketi, akademik dünyaya daha kaliteli, hızlı ve zengin çeşitlilikte ürün ve hizmet sunmayı hedefliyor. İşbirliği kapsamında, Öğrenim Yönetim Sistemi olarak Enocta Akademik Eğitim Platformu yerine Advancity ekibi tarafından geliştirilen ve halihazırda 47 üniversite ve 600 bini aşkın öğrenci ve öğretim görevlisi tarafından kullanılan ALMS yazılımı kullanılacak. Yine işbirliği kapsamında, sanal sınıf çözümü olarak da Advancity ekibi tarafından geliştirilen entegre çözüm Perculus sanal sınıf uygulaması konumlandırılacak. Enocta Akademik Eğitim Platformu yazılımını kullanan mevcut Enocta müşterilerine ise uygun tekliflerle kademeli olarak ALMS yazılımına geçiş fırsatı sunulacak. Enocta Akademik Eğitim Platformu yazılımı kullanan üniversiteler, kendileri ile belirlenecek bir zaman planına uygun olarak bu yeni çözümlere geçiş yapabilecek. Enocta müşterilerinden Adobe Connect sanal sınıf uygulaması kullanan üniversitelere de gerekli destek sağlanacak. Enocta ve Advancity ekipleri, bu geçişin sorunsuz ve eksiksiz olması için tüm önemli verilerin yeni sisteme taşınması konusunda çalışacak ve yeni sistemin kullanım eğitimlerini ücretsiz olarak sağlayacak.
Bu arada Advancity, Enocta’nın diğer ürün ve hizmetlerinin üniversitelere satış hakkına da sahip olacak. Öğrenci adaylarının, öğrencilerin, akademik ve idari personelin tüm eğitim ihtiyaçlarında, mevcut ve yeni geliştirilecek olan ürünlerle çözümler sunulacak. Enocta da Advancity tarafından geliştirilen diğer ürünlerin satış yetkisine sahip olacak ve kurumsal pazarda bu ürünleri konumlayabilecek.
 
 
ETİKETLER : 1146 Enocta Advancity

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics