İnsan Kaynakları 15 MAYIS 2017 / 20:02

Eğitiminize katma değer katma fırsatı

Yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler erken dönem kayıt için 31 Mayıs Çarşamba gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Yüksek lisans programlarının iş yaşantısına devam eden kişilere kendilerini daha iyi geliştirme imkanı sunduğunu belirten Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zeki Ayağ, “Hangi branştan mezun olunduğu önemli değil. Lisans mezunları iş yaşamına adım attıklarında eğitim anlamında bilinçlenme yaşıyor ve sektörü görüp genel lisans eğitiminin yeterli olmadığını fark ediyor. Alan seçimi, bireyin çalıştığı sektörün durumu ve şartlarıyla bağlantılı şekilleniyor. İki farklı tercihin de iş hayatında orta ve uzun vadede avantajları var” yorumunu yaptı.
Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde en çok Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programlarının tercih edildiği bilgisini veren Ayağ, “Enstitüdeki bazı programlarımızın tezli ve tezsiz ile İngilizce-Türkçe versiyonları var. Doktora programlarında da yine Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Biyoinformatik ve Genetik ve Yönetim Bilişim Sistemleri programları var. Bu programlar, katılımcıların iş hayatında üst kademelere daha kolay ulaşmalarını sağlayabiliyor. Programlarımızın 3’te 2’sini çalışanlar oluşturuyor. Sektörde çalışanlar yoğunlukta olduğu için sanayi işbirliği çerçevesinde çalışmalar da yoğunluk kazanıyor. Ders saatlerini çalışan öğrencilerin zor durumda kalmasını engelleyecek şekilde programlıyoruz” bilgisini verdi. Detaylara http://www.khas.edu.tr/742/fen-bilimleri-enstitusu ve http://www.khas.edu.tr/ sitelerinden erişmek mümkün. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN