İnsan Kaynakları 20 AĞUSTOS 2016 / 08:10

Eğitimlerde sanal gerçeklik etkisi

Turkcell’in her yerden ulaşılabilen eğitim platformu Turkcell Akademi, 360 derece videoyu da kapsayan sanal gerçekliği eğitim platformuna dönüştürdü ve çalışanları için hazırladığı kurum içi eğitimlerini artık sanal gerçeklik (virtual reality) ile vermeye başladı. Turkcell Akademi sanal gerçeklik eğitim platformunda çalışma prensiplerinden mağazalara, ürün ve servislerden çağrı merkezine kadar birçok konuda videolu eğitim yer alıyor. Böylece Turkcell çalışanları, işe başladıkları andan itibaren kurum içindeki eğitimlerini sanal gerçeklik teknolojisi ile alacak. Turkcell bu teknolojiyi ilk kez, yeni işe aldığı çalışanları için hazırladığı ‘’GNCYTNK Oryantasyon Programı’’nda kullandı. 
Sanal gerçeklik teknolojisi ile gerçekleştirilen Turkcell’deki ilk eğitime Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam ve Turkcell Akademi Grup Başkanı Banu İşçi Sezen katıldı.
Ahmet Akça, 26 bin kişi arasından seçilerek bu başarıya imza atan gençleri tebrik ederken, Kaan Terzioğlu ise 2030 yılına kadar sanal gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin mobil platformlarla buluşmaya başlayacağını vurguladı. Yeni ve farklı eğitim mecralarını çalışanları ile buluşturduklarını dile getiren Banu İşçi Sezen ise “Samsung ile işbirliğine giderek donanım desteği sağladık. Böylece sanal gözlüğü bir eğitim platformu haline dönüştürerek dünyada bir ilke imza attık’’ bilgisini verdi. Sanal gerçeklik teknolojisini ilk kez geçtiğimiz günlerde yapılan ‘’GNCYTNK Oryantasyon Programı’’nda kullandıklarını belirten Sezen şöyle devam etti:
“İşe alımlarını yaptığımız 165 GNCYTNK için bu yıl ‘’Turkcell’li Olmak’’ isimli özel bir oryantasyon programı hazırladık. Bu program ile Turkcell vizyonu, ana stratejileri ve davranış modelinin bizzat Turkcell’e değer katan liderler tarafından genç yeteneklere aktarılmasını ve teknolojinin deneyimlenerek yaşanmasını amaçladık. Programın en önemli parçasını oluşturan sanal gerçeklik eğitim filmimiz sayesinde fiziki şartlar göz önüne alındığında günlerce sürecek Turkcell müşteri deneyim noktaları ve Turkcell teknolojilerinden oluşan tanıtım turunu 360 derece çekilen 5 dakikalık video ile deneyimleme imkanı sunduk. Böylece aramıza yeni katılan çalışanları, sanal ortamda Turkcell’in mağazasını ve çağrı merkezini ziyaret ederek müşteri deneyimi yaşarken, çekim noktası ve teknoloji merkezlerini de deneyimleme fırsatı buldu.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics