İnsan Kaynakları 21 MAYIS 2017 / 10:30

Eğitmenler, uçuş sertifikalarını aldı

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi arasında imzalanan “Uçuş Eğitimi Sözleşmesi” kapsamında; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri ve Erzincan’da bulunan okullarda görevli uçak bakım alanında eğitim veren 62 alan öğretmeni, özel alan yeterliliklerinin arttırılması amacıyla Tanıtım Uçuşu Eğitimi aldı.
Söz konusu eğitimle alan öğretmenlerinin, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterliliklerinin arttırılması hedefleniyor.
THK Uçuş Akademisi’nde düzenlenen sertifika kapanış törenine Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ve Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi Genel Müdürü Erdoğan Arslantaş katıldı. Törende konuşan Osman Nuri Gülay, “Mesleki ve teknik eğitim okullarında yürüttüğümüz akreditasyon çalışmalarında uluslararası tanınırlığa ilişkin en yüksek öneme haiz iki alan olan denizcilik ve uçak bakım alanlarına öncelik vermekteyiz. Uçak bakım alanı bulunan Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SHY-147 Tanınan Okul Statüsü Genelgesi kapsamında yetki alarak ‘Tanınan Okul Onay Sertifikası’ almaya hak kazandı. Uçak bakım alanı bulunan diğer mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları ise ‘Tanınan Okul Onay Sertifikası’ almak için başvuru işlemlerini yürütmekte” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics