İnsan Kaynakları 09 EKİM 2016 / 15:45

Ekipler ve liderlerin uyumu, başarının da temeli

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından düzenlenen “Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör” temalı Takım Liderleri Zirvesi, Bostancı Dedeman Hotel’de gerçekleştirildi. Her yıl küçük gruplar halinde düzenlenen etkinlik, bu yıl içeriği daha zenginleştirilerek 300’e yakın takım liderine ev sahipliği yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, “Sektörümüzün genç yöneticilerini, meslektaşları ve dernek yöneticileri ile bir araya getirdiğimiz, işimizin meslek olarak algılanmasına, çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağına inandığımız bu etkinliğimizin önemi büyük. Her sunum sonrası soru-cevap bölümlerinde aktif katılımcı olmaları da etkinliğimizin amacına ulaşmasına katkı sağladı” bilgisini verdi.
Etkinlikte ÇMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Alonet Genel Müdürü Haktan Saran, ‘Çağrı Merkezi Sektöründe Meslek Algısının Gelişimi’ konulu sunumunda kendi başarı hikayesini de katılımcılarla paylaştı. Zirvenin ilk bölümünde sunum yapan bir diğer isim olan ÇMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teleperformance Türkiye CEO’su Engin Utkan, yaş ortalaması 25 olan çağrı merkezi sektöründe, “Y Kuşağı Nasıl Yönetilir?” konulu sunumunda, Y kuşağının yöneticilerinden beklentilerine ve değişen yönetim anlayışına değindi.
Zirvenin ikinci bölümünün ilk konuşmacısı olan ÇMD Yönetim Kurulu Üyesi ve Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı C. Selcen Uyguntüzel, ‘Takım ve Lideri’ konulu sunumunda, yöneticiler ile ekipleri arasında kurulması gereken sağlıklı iletişimin önemine değindi ve yöneticilik hayatında yardımcı olacak üçlemesini paylaştı: Adil ol, arif ol, zarif ol.
TEB Müşteri Etkileşim Merkezi Direktörü Özge Tekalp, ‘Çağrı Merkezi Sektöründe Personel Sirkülasyonu’ başlıklı sunumunda kelimelerin önemine dikkat çekerek, “Güvenilirliğiniz ve saygınlığınızı arttırmak, bunları korumak için çalışın, uzlaşmacı ve çözüm odaklı bir yapı sergileyin” dedi. Takım Liderleri Zirvesi’nin son sunumunu ise yine ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı ve WebHelp Türkiye Genel Müdürü Metin Tarakçı gerçekleştirdi. Tarakçı, dijital dönüşüm sürecinde çağrı merkezlerinin nasıl konumlanacağı ve dönüşüm sürecinde başarının 7 ipucu hakkında görüşlerini paylaştı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics