İnsan Kaynakları 31 EKİM 2010 / 18:00

En başarılı 10 genç dünya finalinde

Junior Chamber International tarafından düzenlenen TOYP’10 (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” ödül töreni Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 10 farklı kategoride düzenlenen TOYP Programı kapsamında; birincilik elde eden TOYP finalistleri önümüzdeki yıl düzenlenecek dünya finallerine katılarak Türkiye’yi temsil edecek.
115 ülkeden 200 binin üzerinde üyesi ile dünyanın en büyük küresel ağı olan JCI (Junior Chamber International) her yıl 18-40 yaş arası en başarılı gençleri seçiyor. Türkiye, çalıştığı alanda yenilikçi ve başarılı gençleri topluma tanıtarak yeni nesillere ilham vermeyi amaçlayan Ten Outstanding Young Persons of the World Programı’nda bu yıl 16. kez yer alıyor.
TOYP Türkiye birincileri uluslararası büyük jürinin değerlendirmesinde de başarı elde ederse dünyanın en başarılı on genci arasında yer alacak. Bilimden sanata, iş dünyasından siyasete uzanan farklı alanlarda yılın en başarılı gençlerinin belirlendiği yarışmada Türkiye’nin altı dünya birinciliği bulunuyor.

TOYP 2010 TÜRKİYE ÖDÜL LİSTESİ

1.    Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi Ali Çınar
2.    Kültürel Başarı Ayşe Ören
3.    İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Ece Ercel
4.    İş Dünyası Ekonomi - Girişimcilik Emre Sokullu
5.    Kişisel Başarı Ekrem Şenol Balcıoğlu
6.    Bilimsel Önderlik Ender Suvacı
7.    Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Kaan Sarı
8.    Tıbbi Yenilik ve Buluşlar Rıfat Raiser
9.    İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı Şafak Pavey
10.    Fen ve Teknik Gelişme Erkan Aktakka
11.    JCI Türkiye Özel Ödülü Itır Erhart
12.    JCI Senato Özel Ödülü Sıla Eser
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN