İnsan Kaynakları 08 TEMMUZ 2011 / 16:54

En çok eleman arayan sektörlerde BT üçüncü sırada

Secretcv, istihdam araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

11 yıldan bu yana faaliyet gösteren insan kaynakları sitesi Secretcv, 5 Temmuz Salı günü Swissotel-The Bosphorus’ta yaptığı basın toplantısı ile yeni logosunu tanıtırken, 2011 yılının ilk yarısına ait istihdam ve Secretcv büyüme oranlarını paylaştı.
Secretcv.com verilerine göre 2011’in ilk 6 ayında en çok satış (yüzde 15), pazarlama (yüzde 12), muhasebe (yüzde 11), insan kaynakları (yüzde 10), mühendis (yüzde 9), çağrı merkezi (yüzde 8,5) ve halkla ilişkiler (yüzde 8) çalışanı arandı. İçinde bulunduğumuz dönemde ise secretcv.com bünyesinde en çok eleman arayan sektörler arasında BT yüzde 9’luk oranıyla üçüncü sırada yer aldı. Bu dönemde eleman arayan sektörlerin başında ise yüzde 14 ile mağazacılık/perakendecilik, yüzde 10 ile tekstil de başı çekti. Adayların en çok başvurduğu sektörler arasında da BT, yüzde 8,5’luk oran ile dördüncü sırada yer aldı. Yüzde 46’sını kadın, yüzde 54’ünü erkek adayların oluşturduğu secretcv.com aday profilinin yüzde 58’ini çalışanlar yüzde 42’sini ise çalışmayanlar oluşturuyor.
İlan oranını geçtiğimiz yıla göre yüzde 72 oranında artırarak cirosunu da buna bağlı olarak büyük bir oranda artıran site, 2011’in ilk yarısında yayınladığı 62 bin ilan ile 186 bin kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. Şimdi ise yeni tasarımı ve sistemiyle çok daha fazla kurum ve adayın yanında olmayı hedefliyor. Kullanıcıların ilgili ana ve alt başlıklar içerisinde rahatça gezinecekleri dikey menü yapısına geçen site, bu sayede kullanıcılarının talepleri doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetleri site içerisinde kolaylıkla uyum sağlayacak duruma geldi. Verilen bilgiye göre teknik olarak da yenilenerek css/xhtml ve javascript yapısı güncellenen web sitesi, esneklik ve düzenleme kolaylığına sahip olurken, web sitesi üzerinden sosyal medyadaki Secretcv.com sayfalarına da yönlendirme yapılabiliyor. İlan oranının geçtiğimiz yıla göre ilk çeyrekte yüzde 91, ikinci çeyrekte yüzde 49 ve toplamda ilk yarıda yüzde 72 oranında arttığını, dolayısıyla buna bağlı olarak cirosal anlamda da önemli bir büyüme yaşadıklarını vurgulayan Okan Tütüncü, 2011’in ilk yarısında yayınladıkları 62 bin ilan ile 186 binin üzerinde kişinin iş sahibi olmasına aracılık ettiklerini söyledi.
Aday sayılarının 12 milyona yükseldiğini, 16 bin 700 olan şirket ise 23 bin 500 olduğunu kaydeden Tütüncü, yakaladıkları büyüme oranına göre 2011’i kendileri için rekor bir büyüme oranıyla kapatmayı beklediklerini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:829

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics