İnsan Kaynakları 06 OCAK 2018 / 05:50

En iyi işverenler belirlenecek!

Great Place to Work Enstitüsü, küresel bazda en iyi işverenleri belirlerken, yapılan analizlerde yüksek güven kültürü, çalışan odaklı ve etkin yönetim yaklaşımına sahip şirketler ‘en iyi işverenler’ listesine giriyor. Türkiye’de altıncı kez düzenlenecek araştırmaya, şimdiye kadar 450’nin üzerinde şirket katıldı, 230 binden fazla çalışan temsil edildi. Şirket kültürünü detaylı analiz eden Great Place to Work, binlerce işletmenin ve milyonlarca çalışanın dahil edildiği araştırma ile firmaların kurum kültürü gelişimine de yardımcı oluyor. Çalışan sayısına göre beş kategoriden listeye giren şirketler, Türkiye’nin en iyi işvereni olabiliyor. Şirketler, Trust Index çalışan anketiyle ölçümlenen güven, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu boyutlarıyla İK uygulamalarının tümünü kapsayan işyeri kültürü analiziyle değerlendirilecek. Analizlerle bu alanlarda fark yaratan ve çalışanları tarafından güçlü bir kurum kültürüne sahip olduğu değerlendirilen şirketler, ‘en iyi işverenler’ olarak ödüllendirilecek. Araştırma; çalışanlarının şirketin mevcut kurum kültürü hakkındaki değerlendirmeleri ve İK uygulamalarının bağımsız bir şekilde analizi ile gerçekleştirilecek. Great Place to Work Genel Müdürü Eyüp Toprak, şu bilgileri verdi:
“Türkiye’de işyeri ve güven kültürü, işveren markası gibi kritik öneme sahip kavramların son yıllarda daha hızlı şekilde içselleştirildiğini gözlemliyoruz. Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırması, her sektördeki şirketin katılıma açık olarak düzenleniyor. Araştırma, işveren markasını geliştirmek ve bu alandaki bilinirliklerini güçlendirmek isteyen şirketler için avantajlar sağlıyor.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN