İnsan Kaynakları 24 HAZİRAN 2011 / 10:42

En kapsamlı yol haritası

’HEDEF ÖSS’ adı ile, 2001 yılında ilk adımı atılan proje, ‘Hedef Üniversite’ adı ile tekrar hayata geçirilerek, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin hizmetine sunuldu. ‘Hedef Üniversite’ yapısı; birçok hizmeti barındırıyor ve tüm özellikler, kullanıcı kaydı yapan öğrencilere ücretsiz sunuluyor. Sisteme kayıt olduktan sonra, sınavın ardından ‘YGS ve LYS puan hesaplama’ uygulaması ile tahmini puanları öğrenmek ve buna göre bir tercih listesi oluşturmak, bu tercihleri paylaşmak, bunlar hakkında görüşlerden yararlanmak mümkün. Projenin bir önemli özelliği de; kullanıcıların en çok hangi üniversiteleri veya şehirleri arattığı ya da tercih ettiğinin görülebilmesi, seçilen programlarla ilgili istatistiki bilgileri inceleyebilmek.

Farklı hizmetler de olacak
‘Hedef Üniversite’ kapsamında öğrencilerin öğrenmek istediği konular için sorular sayfası yer alıyor. Bu sayfada üniversiteler, programlar ve daha birçok konuda net yanıtlara erişilebiliyor. Hatta bu cevapları puanlayıp, yararlı bilgilerin ihtiyaç sahiplerine ulaşımında da kolaylık sağlanıyor. Bu yapıda üniversitelerin temsilcileri de kullanıcılarla doğrudan iletişime geçiyor.
Bu yapıya www.hedefuniversite.com anasayfasına ek olarak, www.facebook.com/hedefuniversite ve www.twitter.com/hedefuniversite sayfalarından erişilebiliyor.
ETİKETLER : Sayı:827

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics