İnsan Kaynakları 28 MAYIS 2016 / 14:29

Endeavor Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli

Bu sene onuncu yıldönümünü kutlayacak Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği, 17 Mayıs 2016 Salı günü olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi ve son üç yıldır Endeavor Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Murat Özyeğin, planlandığı üzere görevini Emre Kurttepeli’ye devretti. Derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı olarak da Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu atandı. Dernek saymanı ek göreviyle Abraaj Group Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor. Endeavor Derneği’nin kurucu üyelerinden, FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, kendi başkanlık dönemi hakkında şunları söyledi:
“Tüm sektörlere yönelik mentorluk desteğiyle girişimcilerin önünü açmayı, girişimci hikâyelerini bir ilham kaynağı olarak şekillendirip, Türkiye'nin girişimci gücünü kanıtlamayı görev üstlendik. Bu yolda melek yatırımcılık, iş geliştirme programları oluşturduk. Yerel ağımızı uluslararası ağımızla birleştirerek, girişimciler için köprü kurduk, Endeavor’ı başka şehirlere taşımak adına önemli yol kat ettik.”
1999’dan beri Türkiye’nin yerel internet platformu olan Mynet’in Kurucusu Emre Kurttepeli de Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’nun yeni vizyonu hakkında şu bilgileri verdi:
″Bu sene Türkiye’de 10’uncu yılımızı dolduruyoruz ve her yıl yeni girişimcilerle, yeni projelerle gücümüze güç kattık. Dernek olarak hem bugüne hem yarınlara sahip çıkan bir topluluğuz. Önceki dönemlerde oluşturulan sağlam temellerimiz üzerinden yola çıkarak, girişimcilik ekosisteminde itici güç olmak, Türkiye’de uluslararası boyutta rekabet edebilecek girişimcilerin olduğunu ispat etmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte Türkiye’deki ilk uluslararası milyar dolarlık girişimin Endeavor Ağı’ndan çıkmasını hedefliyoruz. Bu yolda etkin girişimcilerimizi uluslararası arenaya çıkartmak için çalışacağız.″
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics