İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2017 / 16:13

Enerjik girişimcilere destek için işbirliği

Enerjisa, enerji sektöründe geliştirilecek projeleri destekleme hedefiyle İTÜ ARI Teknokent Çekirdek ile işbirliği gerçekleştirdi. 2015 yılından bu yana Enerjisa’da çalışan iç girişimcileri NAR Kurumsal Girişimcilik Programı ile destekleyen Enerjisa, bu yeni çalışma ile İTÜ Çekirdek ile birlikte bu sefer tüm Türkiye’den projeleri toplayacak. Açık inovasyon konusuna yeni bir bakış açısı getiren bu yaklaşımla Enerjisa, Kasım ayında altıncısı gerçekleştirilecek Big Bang yarışmasında başarılı girişimlere “Enerjisa Girişimcilik Özel Ödülü” verecek. Enerji sektörünün stratejik önemine dikkat çeken Enerjisa Teknoloji ve Müşteri Çözümleri Başkanı Gül Erol, “Enerjisa’yı inovasyonun her aşamasında güçlü bir partner, mentor ve sponsor olarak konumluyoruz. İTÜ Erken Aşama Kuluçka Merkezi ile toplayacağımız fikirler, enerji sektöründe uzman Enerjisalılar’ın mentorluğuyla geliştirilebilecek, başarılı ve gelecek vadeden projelere maddi destek de sağlayacağız” bilgisini verdi. Gül Erol, “Tüm Türkiye’den İTÜ Çekirdek’e gelip desteklenen sayısız girişimci ile birlikte çalışma fırsatı bulacağımız için çok heyecanlıyız” dedi.
 
Başvuruda son tarih 19 Ağustos
Bu işbirliği kapsamında İTÜ Çekirdek’e katılıp, Big Bang 2017’de yarışmak isteyen tüm girişimciler, 19 Ağustos’a kadar www.itucekirdek.com adresinden “genel başvuru” kategorisinden enerji sektörüyle ilgili başvurularını gerçekleştirebilecek. İşbirliği ile ilgili bilgi veren İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, şunları söyledi:
“Türkiye’nin başlangıç aşamasındaki en iyi girişimcilerini bulup, onları geliştirip, daha kapsamlı işler yapmaları için kurumsal firmalarla ve yatırımcılarla bir araya getiriyor, destekliyoruz. Büyük ölçekli firmaların ise girişimcilerle birlikte çalışabilmeleri için ortak programlar oluşturuyoruz. Girişimcilerimizin ödül ve yatırım niteliğindeki kaynaklara ulaştığı Big Bang yarışması da, toplamda girişimcilere ulaştırdığı kaynak ile dünyanın ilk üç girişimcilik yarışması arasında. Enerjisa’nın enerji sektöründeki bilgi ve deneyimini yanımıza alarak enerji ve enerjiyle ilişkili tüm alanlarda yeni teknolojiler, uygulamalar ve iş modelleri geliştirecek girişimcilerin yetişmesine katkıda bulunacağız.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics