İnsan Kaynakları 31 OCAK 2010 / 18:00

Engelleri kaldıran seminerler

Türkiye Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi ve Alternatif Yaşam Derneği’nin düzenlediği Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı kapsamında, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine ‘İş Hayatına Hazırlık’ eğitimi verildi.
Geçen yıl bu çalışmanın ilkini gerçekleştirdiklerini belirten Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, “Öğrencilerimizin, düşüncelerinde olduğu gibi çalışmalarında da engel tanımadıklarını, iş hayatına girerek kariyer olanaklarını değerlendirme anlamında hayli istekli ve hazır olduklarını görmekten büyük mutluluk duydum” dedi. Onay, eğitim kapsamında, özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları, iş mülakatına katılmanın önemi, kendimizi doğru ifade etmenin yolları, mülakatta yapılması ve yapılmaması gerekenler, kıyafet seçiminin önemi gibi konularda bilgi verdi.
Vodafone Plaza’da 15 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen İş Hayatına Hazırlık dersine, Alternatif Yaşam Derneği Başkanı Ercan Tutal ve TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakıcı eşlik etti.
Türkiye Vodafone Vakfı desteğiyle engelli bireylerin sosyal hayata katılımını desteklemek için atölyeler düzenleyen Düşler Akademisi, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine yönelik Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı’nı, 13 Şubat’a kadar her Cumartesi günü saat 10:00–12:00 arasında  sürdürecek.
ETİKETLER : Sayı:756

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics