İnsan Kaynakları 02 ARALIK 2013 / 08:26

Engelsiz Kariyer engelleri aştı

Türkiye’nin ilk engelli işgücü kaynağı engelliler insan kaynakları ve kariyer portalı Engelsizkariyer.com, “Ten Outstanding Young Person of the World 2013”  TOYP Dünya Ödülü’nü kazandı.

Türkiye’nin engelli işgücü kaynağı engelliler insan kaynakları ve kariyer portalı sektörde yarattığı inovatif sosyal fayda ile kalıcı değer yaratan Engelsizkariyer.com, 2012 yılı İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisinde TOYP Türkiye birinciliğini kazandı. Bu yıl da dünya ödülleri sıralamasında 150 proje arasından ilk 20’ye kalma başarısı sağladı. Yapılan dünya oylaması sonrası kategorisinde (İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisi) dünya birincisi ve oylamada da dünya ikincisi olarak ödül aldı.
Engelsizkariyer.com “Ten Outstanding Young Person of the World 2013” Dünya Ödülleri’nde kategorisinde dünya birincisi olarak Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması’nda ödülünü Brezilya’nın Rio De Janerio’da düzenlenen ödül töreninde aldı.
Sosyal Girişim Projesi ile insan kaynakları dünyasında engelli aday arayan işverenler ve iş arayan engelli adayları buluşturan Engelsizkariyer.com’un Genel Müdürü Hasibe Kızıltaş, “Her şeyden önce engelli adaylara kota doldurulan çalışan değil de çalıştığı şirkete değer katan çalışanlar olarak bakılması için çalışıyoruz“ dedi.
İşverenlerin engellilerle doğru iletişim kurmasını sağlayarak, işverenlerin engelliler ve engellilik hakkında hiçbir şey bilmemelerinin getirdiği önyargı ve ayrımcılığı ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyleyen Kızıltaş “sosyal yaşamda kalıcı değer yaratmak için çalışıyoruz” dedi ve ödüllerini engelli ve ailelerine armağan etti.
Engelliler için kişisel gelişim ve meslek edindirme kursları ve mentorluk hizmeti veren engelsizkariyer.com, sadece engelli adaylara ulaşılabilen özel cv formatlı veritabanı gibi birçok yenilik ile insan kaynakları dünyasına hizmet veriyor.
Bu özellilkleriyle 2012 yılında Ten Outstanding Young Person (TOYP) Türkiye Birinciliğinin ve ardından “2013 TOYP Dünya Ödülü”nü kazanan site, sosyal girişimci olarak başlattığı projeyle örnek teşkil ediyor.
ETİKETLER : Sayı:948

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics