İnsan Kaynakları 28 MAYIS 2016 / 14:39

Erken girişen yol alır!

Melek yatırım ağı BIC Angels, Mentors Network Turkey işbirliği ile erken seviye girişimcilere yönelik hızlandırma programı başlatıyor. ‘BIC101’ isimli hızlandırma programının tanıtımı 2 Haziran’da yapılacak. Melek yatırım ekosisteminin gelişmesinin hedeflendiği hızlandırma programının tanıtımına özel olarak bir yarışma da başlatıldı. Başvurular arasından seçilecek dört proje 2 Haziran’da Kolektif House Levent’te, BIC101 programının tanıtımı sırasında, melek yatırımcılara bir sunum gerçekleştirme şansına sahip olacak. Bu dört girişimden biri BIC101 Hızlandırma Programı’nın ilk girişimcisi olma şansına da kavuşacak.  
BIC101 katılımcılarını iki aşamadan oluşan altı aylık program bekliyor. İlk aşamada katılımcılar sağlıklı iş modeline dayalı, pazarlanabilir, test edilebilir, uygulanabilen minimum ürünü (MVP) tamamlamaya odaklanacaklar. İkinci aşamada pazarın test edilmesi, pazardan gelecek ilginin değerlendirilmesi var. Bu iki aşamayı başarıyla tamamlayan startup’lar, BIC Angels ağından melek yatırım almak için yatırım sürecine dahil olacak. Küresel pazarı hedefleyen startup’lar için programın ikinci aşamasında Berlin Startup Ekosistemi’ne gitme şansı var. BIC Angels Kurucusu Dr. Joachim Behrendt, hızlandırma programı ile ilgili şu bilgileri verdi:
“BIC101 programı ile girişimciler sermaye desteğine ulaşabilecek, ek destekler ve altyapı hizmetlerinden faydalanabilecekler. BIC Angels’ın iş ve finans alanında sahip olduğu ağlara direkt erişim sağlayabilecekler. Mentorluk, eğitim ve uzman yardımlarına odaklanan bu programda, startup’lar her hafta düzenli olarak alanında uzman mentorlar ile buluşacaklar. Katılımcılar,  startup dünyasından ve sektörden kendini bu işe adamış uzman kişilerden özel destek programı alacaklar.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN