İnsan Kaynakları 10 TEMMUZ 2016 / 14:23

Etkinlikleri hayata geçirmek destekleri de topluyor

Özyeğin Üniversitesi’nin başarılı mezunlarından, Fortune Dergisi’nin 2015 “40 Yaş Altı 40 Lider Yönetici” listesinde gelecek vaat eden 20 kişi arasında birinci olan ve 2016 yılında kendi şirketiyle Red Herring’in düzenlediği Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi listesine giren Efe Kethüda’nın son girişimi için Özyeğin Üniversitesi eski kurucu rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut melek yatırımcı oldu. Girişim ayrıca önemli yatırımcılar Sina Afra, Melih Ödemiş, Bedii Can Yücaoğlu ve Umur Özal’dan 3,5 milyon TL değerleme ile melek yatırım aldı.
Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü’nü burslu olarak okuyan Kethüda, 2011’de üniversite eğitiminin bir bölümünde London Schools of Economics’te E-Business & IT Innovations derslerini aldı. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik Master Programı’nı tamamlayarak girişimciliği ve okuldaki çalışmalarından dolayı “Altın Özne” ödülüne layık görüldü. İlk şirketi Staff Outdoor & Training’i 19 yaşında üniversite hazırlık sınıfındayken kuran Efe Kethüda, 2010 yılında teknoloji ve girişimcilik üzerine uzmanlaşmış, etkinlik yönetimi ve etkinlik pazarlaması hizmetlerini sunan KTH Event Agency’nin de kurucusu oldu. Kurulduğu günden bu yana KTH bünyesinde 400’den fazla projeyi tamamlayan Kethüda, Türkiye’de, ayrıca Amerika, İngiltere, İsrail, Kıbrıs ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de etkinlik organize etti. Tüm etkinlik sektörünün ihtiyacını karşılayacak olan Etkinlikcim.com’u hayata geçiren Kethüda, bu girişimiyle Türkiye’de bir ilk olarak, kendi rektöründen melek yatırım aldı. 2015 yılında Fortune dergisinin her yıl yayınladığı “40 Yaş Altı 40 Lider Yönetici” listesinde gelecek vaat eden 20 kişi arasında birinci oldu. 2016 yılında da Red Herring’in düzenlediği Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi listesinde KTH Event Agency ile kazandı. Özyeğin Üniversitesi eski kurucu rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, üniversitenin öğrencisi Kethüda’nın bu girişiminde melek yatırımcı olarak, öğrencisine destek sağlamış oldu. Erkut, görüşlerini şöyle anlattı:
“Efe, daha işletme lisans programına başlamadan önce yoğun ders dışı etkinlikleri sayesinde hazırlıktan atılmayı, sonra da dışarıdan çalışarak İngilizce yeterlik sınavından geçmeyi başararak iyi bir girişimci olacağının sinyallerini genç yaşta vermişti.  Efe'nin üniversite sırasında kurduğu KTH etkinlik organizasyonu şirketinin üstün performansını defalarca deneyimleme fırsatım oldu ve Efe'ye girişimcilik serüveninde elimden geldiğince destek olmaya karar verdim.  Etkinlikcim.com girişimi önemli bir talebe cevap verecek. ”
Efe Kethüda, Sibel Neziroğlu ve Mete Erzincanlı tarafından kurulan etkinlikcim.com, etkinlik yapmak isteyen herkesin ilgili firmalara kolaylıkla ulaşmasını hedefliyor. Etkinlik yapmak isteyen kurumsal firmalar ile bireylerin etkinlikte ihtiyacı olan otel, toplantı salonu, etkinlik mekanı ve destek firmalarını bulabileceği bir pazar yeri olan etkinlikcim.com, kullanıcıların ücret ödemeden, etkinlikte ihtiyaç duyacağı tüm firmalara ulaşabilmesini, fiyat teklifleri alıp en uygun olanı seçerek zamandan ve etkinlik bütçesinden tasarruf etmesini sağlıyor. Etkinlikcim.com ile konferanstan düğüne her kategorideki etkinlik kolayca organize edilebiliyor, geliştirilen Etkinlik Planlama Araçları ile herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan Türkiye’nin her yerinde kolayca etkinlik planlaması yapılabiliyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics