İnsan Kaynakları 01 OCAK 2011 / 18:00

Farklı bir sosyal sorumluluk projesi

İş zekası alanı oyuncusu QlikTech‘in Türkiye dağıtıcısı BI Technology, bir grup ebeveynin biraraya gelmesiyle 2010 Temmuz ayında başlayan Türkiye’nin ilk veli inisayitifi
Montessori Okulu girişimine katkıda bulundu. QlikView ile geleneksel düşünme ve iş zekası tarzınınının dışına çıkarak, son kullanıcı da yarattığı memnuniyetin yanı sıra  veri özgürlüğü gücünü eğitim dünyasında da görmek isteyen şirket, geleneksel eğitim sisteminden farklı bir sistem olan Montessori Eğitimi’ne destek veriyor.
Bu kapsamda BI Technology tarafından Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği bünyesinde eğitim veren Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ne 5 adet yatak bağışlanarak çocukların yatakları yenilendi. Koşuyolu’ndaki müstakil binasında eğitim hayatına başlayan Küçük Kara Balık Çocuk Evi hafta içi tüm gün faaliyet gösteriyor ve velilerden kurulu bir yönetim komitesi tarafından yönetiliyor. Montessori eğitiminin yanı sıra resim, müzik, çocuk yogası ve çevre gibi branş derslerinin de bulunduğu okul, velilerin biraraya gelerek çocukları için hayallerini gerçekleştirmek adına benzerine pek sık rastlanmayan bir örnek oluşturuyor.
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN