İnsan Kaynakları 01 OCAK 2011 / 18:00

Farklı bir sosyal sorumluluk projesi

İş zekası alanı oyuncusu QlikTech‘in Türkiye dağıtıcısı BI Technology, bir grup ebeveynin biraraya gelmesiyle 2010 Temmuz ayında başlayan Türkiye’nin ilk veli inisayitifi
Montessori Okulu girişimine katkıda bulundu. QlikView ile geleneksel düşünme ve iş zekası tarzınınının dışına çıkarak, son kullanıcı da yarattığı memnuniyetin yanı sıra  veri özgürlüğü gücünü eğitim dünyasında da görmek isteyen şirket, geleneksel eğitim sisteminden farklı bir sistem olan Montessori Eğitimi’ne destek veriyor.
Bu kapsamda BI Technology tarafından Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği bünyesinde eğitim veren Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ne 5 adet yatak bağışlanarak çocukların yatakları yenilendi. Koşuyolu’ndaki müstakil binasında eğitim hayatına başlayan Küçük Kara Balık Çocuk Evi hafta içi tüm gün faaliyet gösteriyor ve velilerden kurulu bir yönetim komitesi tarafından yönetiliyor. Montessori eğitiminin yanı sıra resim, müzik, çocuk yogası ve çevre gibi branş derslerinin de bulunduğu okul, velilerin biraraya gelerek çocukları için hayallerini gerçekleştirmek adına benzerine pek sık rastlanmayan bir örnek oluşturuyor.
ETİKETLER : Sayı:802