İnsan Kaynakları 15 MAYIS 2017 / 07:28

Farklı kuşaklar, birlikte çalışmaya hazır olmalı

SAP’nin ekosistemindeki uluslararası iş ortaklarından itelligence, “İK 4.0 | Yeni Nesil Uygulamalar” başlıklı bir etkinlik düzenledi. Dijital dönüşümün İK penceresinden ele alındığı ve yeni nesil İK uygulamalarının paylaşıldığı etkinliğe, farklı sektörlerden İK yöneticileri katıldı. itelligence Endüstri Satışları Direktörü Fatih Irak’ın açılış konuşmasının ardından, “Y Kuşağı ve Yeni İş Yaşamı” üzerine konuşma yapan Dinamo Danışmanlık Yönetici Ortağı ve Universum Ortadoğu Direktörü Evrim Kuran, İK’nın ilk kez bir sanayi devriminden bu kadar çok etkilendiğine işaret etti. 5 farklı kuşağın bir arada yaşadığı dünyada demografik bir devrim gerçekleştiğine dikkat çeken Kuran, “Kuşak karmaşası yerine, verimli bir kuşak karması yaratmak için gençlerin algı ve değerlerine hitap eden yeni tanımlar yapmak gerek. Farklı kuşakların birlikte üretmeye hazırlanması lazım” yorumunu yaptı.
“Dijital Çağda İnsan Kaynakları” başlıklı bir sunum yapan SAP Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hande Genç, “Uygulamalar dijitalleştikçe, İK departmanlarının rolü daha da önem kazanıyor. Bir yandan büyük veriyi kullanırken, bir yandan insan odaklı kalması, stratejik iş ortağı olması, şirketin hedeflerine ulaşmasına destek vermesi gerek” dedi. SAP’nin çalışan bağlılığı odaklı çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan Genç, dijital İK çözümlerinin hızlı, sade, mobil, bütünsel ve sosyal olması gerektiğini de hatırlattı. 
itelligence Bulut Çözümleri Direktörü Çağatay Talayhan, SAP’nin bulut İK yazılımı SuccessFactors hakkında bilgi verdi ve SuccessFactors’ın İK departmanlarının kurum içerisindeki stratejik konumunu güçlendirirken, çalışanların lider, katılımcı ve üretken olmasına katkıda bulunduğunu vurguladı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics