İnsan Kaynakları 17 ARALIK 2014 / 11:42

Fen bilimlerinden keyif alabilirsiniz

Geleceğin mühendislerini teşvik etme konusunda dünya genelinde çalışmalar yürüten Hitachi High Technologies, öğrencilerin fen bilimlerine ilgisini ve Türkiye’de teknik eğitimi artırma amacıyla Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nesneleri 30 bin kat büyütebilme ve kolay kullanım özelliğine sahip TM-3030 model elektron mikroskobu bağışladı.


Hitachi High Technologies, çeşitli seminer ve atölye çalışmalarında kullanılacak mikroskop ile öğrencilere yüksek teknik eğitim programı sunmayı ve öğrencilerin fen bilimleri ile mühendisliğe ilgisini artırmayı amaçlıyor. Elektron mikroskobu, Japonya ve diğer ülkelerde de eğitimi desteklemek ve sosyal sorumluluk projelerinde öğrencileri fen bilgisine yönlendirmek amacıyla kullanılıyor.


Türkiye için daha da önemli


Milli Eğitim Bakanlığı Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürü İbrahim Üzkurt ve Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü ve diğer yetkililerin katıldığı hibe töreninde, Hitachi High Technologies Avrupa Başkanı Yoshiyuki Ogura, Küresel Ticaret Grubu Direktörü Shinichi Fukunaga, Avrupa İş Geliştirme Müdürü Yajima Masatoshi ve Türkiye İş Geliştirme Müdürü Özgür Özalp öğrencilerle biraraya geldi. Törende konuşan Hitachi High Technologies Avrupa Başkanı Yoshiyuki Ogura, amaçlarının öğrencilerin fen bilimleri derslerinden keyif almasını sağlamak, geleceğin mühendislerine katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Türkiye gibi ihracat hacmini artırmayı hedefleyen bir üretim ülkesi için bu çok daha önemli” dedi.


ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics