İnsan Kaynakları 19 OCAK 2015 / 07:17

Finans başlığında yaratıcılık yarıştı

Intertech'in Hackathon'u "Code The Bank İstanbul"un ilki Urban Station Maslak'ta gerçekleşti.

Üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller,  19 Aralık – 21 Aralık 2014 tarihleri arasında, finans sektörüyle ilgili yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilecekleri bir kod yarışmasında bir araya geldiler.

Urban Station Maslak’ta gerçekleşen ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada birinciliği, ölçek ekonomisine dayalı bir sistem ile, tüketicilerin daha uygun fiyata daha güvenilir teknolojik ürün alışverişi yapmalarını sağlayan ‘Techno-Investment Accounting’ uygulaması aldı. Konut kredisi ile ev almak isteyen kullanıcıya kredi kullanımı için optimum zamanı öneren ‘Kredojo’ uygulaması ikinci olurken, birikim yapmak isteyen kullanıcıları motive etmeye yönelik ‘Kazandıran Vadesiz Hesap’ ise üçüncü oldu. Microsoft Jüri Özel Ödülü’nü de ebeveynlerin çocuklarına verdikleri harçlıkları yönetebilecekleri ‘Cep Harçlık’ uygulaması aldı.

 
ETİKETLER : 1005

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN