İnsan Kaynakları 09 EKİM 2016 / 08:53

Finansta yaratıcılık TEB’in takibinde

Girişim Bankacılığı’ndan Melek Yatırım Platformu’na kadar birçok  yenilikçi programla start up’ları destekleyen Türk Ekonomi Bankası (TEB), başlattığı Fintech Future Four Programı ile bu sefer de yenilikçi finans teknolojisi fikirlerine destek verecek. Programa başvurmak isteyen takımlar, TEB Özel Melek Yatırım Platformu  www.melekyatirimplatformu.com üzerinden başvurularını Türkçe ve İngilizce olarak yapabilecekler. 
TEB Fintech Future Four Programı’na, yenilikçi finans teknolojisi fikirlerine sahip takımlar, 20 Ekim Perşembe gününe kadar başvuru yapabilecek. Başvuru yapacak takımların istenen özelliklerdeki kısa bir video ile hayallerindeki ürünün özellikleri, kattığı değer, kaynak ihtiyaçları, zamanlama, takım ve metodolojilerini anlatmaları bekleniyor. Program süresince start up’ların projelerini geliştirebilmeleri için finans kaynağı, banka verileri ve banka uzmanlarına erişimini sağlayan TEB, ortaya çıkacak ürünün pazar şartlarındaki ilk müşterisi olmayı da hedefliyor. Bu arada, TEB’in üst düzey yöneticileri de takımlar ile danışmanlık toplantılarında bir araya gelerek, fikirlerin ürüne dönüşmesine yardımcı olacak.
Program kapsamında TEB, start up’ların fikirlerini filizlendirmek için gereken finansal destek ve ticarileşme sürecinde gereken danışmanlık  desteğini sunarak girişimcilerin kendi şirketleri ile dünya çapında başarıya ulaşmasını hedefliyor. Müşterini Tanı/Bilgi Güvenliği, Roboadvisory, Sanal Müşteri İlişkileri Yönetimi, Gerçek Zamanlı Pazarlama, Yeni Nesil Ödeme/Üye İşyeri Teknolojileri, Sadakat/Oyunlaştırma konularında  başvuru alan TEB, gelen başvurular arasından seçeceği dört fikri kendi bilgi, araştırma, deneyim ve kabiliyetleri ile beraber hayata geçirmeyi istiyor. TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Fintech Future Four Programı’yla yenilikçi finans teknolojisi fikirlerine yepyeni bir destek verdiklerini belirterek, şu detayları paylaştı:   
“Altyapımız, tecrübemiz, ilk ürün için sağladığımız finansal destek ve projenin ilk müşterisinin hazır olması Start-Up’lara iyi gelecek. Sektör olarak hayalini kurduğumuz gelecek vizyonu, bizce bankalar ve start-up’ların birlikte çalıştıkları işbirlikçi inovasyon modeliyle mümkün olabilir. TEB Fintech Future Four ile finans sektöründe dünya çapında sorunların cevabı olabilecek fikirler üretip, sonrasında oluşacak değeri paylaşmak istiyoruz.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN