İnsan Kaynakları 10 ŞUBAT 2014 / 08:22

Geleceği üretenler kitabıyla yeni döneme hazırlanacaksınız

KoçSistem, iş dünyasına rehberlik eden kitap dizisine bir yenisini daha ekledi ve teknolojinin gücü ile üretim süreçlerinde yaşanan değişimleri “yeni bir sanayi devrimi” olarak açıklayan Geleceği Üretenler (Makers) kitabını bizlere kazandırdı. Wired dergisinin genel yayın yönetmeni Chris Anderson tarafından yazılan Geleceği Üretenler kitabı, enformasyon çağının yeni bir sanayi devrimine doğru gittiğini belirterek iş dünyasını gelmekte olan bu yeni döneme hazırlıyor.
Kitap; “Üretim, internete taşındıktan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Girişimcilik ve inovasyon hız kazanıyor, pazara girişin önündeki engeller yıkılıyor. İşe yarayacak fikri olan herkes, bu fikrini yazılımlarla ürüne dönüştürebiliyor ve tek bir tuşa basarak, küresel pazara ürününün dağıtımını yapabiliyor” görüşünü getirerek, önümüzdeki on yılda ‘mucit’ ile ‘girişimci’ arasındaki yolun hiç olmadığı kadar kısalacağına dikkat çekiyor. Kitap; açık kaynak kodlu tasarım ve 3D baskı sistemlerinin, günümüz girişimcilerine sunduğu olanaklarla kitlesel üretimin karşısına ciddi bir alternatif olarak çıktığına ve kişiselleştirilebilir bir dünya yarattığına işaret ediyor. “Bit’ler dünyasındaki yaratıcılık, atomlar dünyasında ürüne dönüşüyor” diyen yazar, somut örnekler veriyor. Geleceği Üretenler, Haziran 2014’te BZD Yayıncılık tarafından satışa sunulacak.
ETİKETLER : Sayı:958

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN