İnsan Kaynakları 05 AĞUSTOS 2017 / 17:11

Geleceğin bankacılığı için hem eğitim hem kariyer imkanı

Kuveyt Türk, “Tekno MT 2017” ve “Tekno Kampüs 2017” isimli iki yeni işe alım projesiyle kendisini bankacılığın BT alanında geliştirmek isteyen öğrencilere ve yeni mezunlara deneyim ve kariyer imkanı veriyor. Adaylar Kuveyt Türk Tekno Kampüs 2017 programına 7 Ağustos 2017 Pazartesi gününe kadar Kariyer.Net’ten veya Katıl.Bize’den başvurabilecek.  Tekno Kampüs 2017 projeleriyle ilgi bilgi veren Kuveyt Türk Strateji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Gelecek 10 yılda bankacılık sektöründe ürün, hizmet ve süreçlerde yapay zekâ uygulamalarından da faydalanılarak teknolojik açılımlarla köklü değişiklikler olacak. Yakın gelecekte Türkiye’de FinTech ekosisteminin olgunlaşacağını, banka-FinTech işbirliklerinin öne çıkacağını ve teknolojiye yapılan yatırımların giderek artacağını öngörüyoruz. Bu süreçte Kuveyt Türk olarak Ar-Ge ve inovasyona sürekli yatırım yapıyoruz” dedi.
Yönetici olmak isteyenler için Tekno MT: Tekno MT (Management Trainee) programıyla üniversitelerin mühendislik fakültelerinden yeni mezun olan veya en fazla 3 yıllık iş deneyimine sahip adaylara bankacılığın bilgi teknolojileri alanında kendini geliştirme, geleceğin yöneticileri olma fırsatı sunuluyor. 
Ücretsiz MBA imkânı: Kuveyt Türk Tekno MT 2017 programına katılanlar ilk önce temel bankacılık ve kişisel gelişim eğitimleri alıyor. Eğitim programlarının bir parçası olarak farklı bankacılık birimlerinde rotasyon eğitimlerine katılan adaylar, bu sürecin tamamlanmasının ardından yapılan ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerde kariyerlerine devam etme şansına sahip oluyor. MT programı kapsamında işe alınan adaylara, eğitimleri ve çalışma hayatıyla bütünlük arz edecek şekilde, Kuveyt Türk tarafından finanse edilecek eşzamanlı MBA yapma imkânı da sunuluyor. Tekno MT’lere Kuveyt Türk'ün profesyonel ve bireysel kariyer planlama desteğinin yanı sıra kariyer yönetimi desteği de sağlanıyor. Adaylar Kuveyt Türk Tekno MT 2017 programına 7 Ağustos 2017 tarihine kadar Kariyer.Net’ten başvurabilecek.
Tekno Kampüs ile üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine özel eğitim: Yaz dönemi staj uygulaması yerine de geçen program, öğrenci mezun olana kadar devam ediyor. Üniversitelerin bilgisayar-yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, işletme mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin kabul edildiği Tekno Kampüs programı kapsamında öğrenciler yıl boyunca haftada en az bir günü Kuveyt Türk Bankacılık ve Yaşam Üssü’nde part-time çalışarak geçiriyor. Programa katılan öğrenciler, mezuniyetleri sonrasında gösterdikleri performansa bağlı olarak işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendiriliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics