İnsan Kaynakları 10 TEMMUZ 2016 / 12:28

Geleceğin liderleri TED’le yetişecek

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Enocta, TED mezunu başarılı yöneticilerin deneyimlerini anlattığı “TED Leaders” projesini 20 Haziran’da düzenlenen lansmanla tanıttı. İş hayatının önde gelen yönetici ve liderlerinden her kademede profesyoneller için ilham verici mesajların yer aldığı TED Leaders projesinden elde edilen gelirin tamamı Türk Eğitim Derneği Burs Fonu’na aktarılacak ve yeni TED’li liderlerin yetişmesine katkıda bulunulacak.
İnovasyondan girişimciliğe, yatırımdan teknolojiye, değişim ve liderlikten, takım çalışması ve öğrenmeye kadar 9 farklı konuda hazırlanan TED Leaders Liderlik Eğitim Paketi’ne destek veren isimler şöyle: Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Value Partners Management Consulting Genel Müdürü Ali Güven, Koçtaş Genel Müdürü Alp Özpamukçu, TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yrd. Hasan Süel, Fiba Perakende Grubu Başkanı Oya Sener, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Koç Üniversitesi Rektörü Ümran İnan, Amrop Türkiye Genel Müdürü Yeşim Toduk ve Zurich Sigorta Genel Müdürü Yılmaz Yıldız.
Türk Eğitim Derneği’nin Burs Fonu’ndan yararlanmaya hak kazanan öğrenciler TED Okulları'nda eğitim görüyorlar. TED Tam Eğitim Bursu ile çocukların eğitim masraflarını karşılamakla kalmıyor, burstan yararlanan tüm çocukların gelişimini eğitim hayatları boyunca takip ediyor, barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına tüm harcamalarını üstleniyor. TED Leaders projesi özelinde Türk Eğitim Derneği ve Enocta tarafından hayata geçirilen işbirliği ile iki kurum, e-öğrenme ve eğitim alanlarındaki güçlerini birleştirerek geleceğin liderlerine yol gösterecek bir eğitim paketi sunmayı, daha çok çocuğun tam eğitim bursu alabilmesini hedefledi. Bu projeyle de en az 50 çocuğun bursunun karşılanması hedefleniyor.
 
Eğitimde fırsat eşitliği şart
20 Haziran’da, Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirilen lansmanda açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, şunları söyledi:
“Bir ülkeyi kalkındırmak için eğitimde fırsat eşitliği ve adalet şart. Yoksul nüfus oranının hala yüksek olduğu ülkemizde adaletli bir eğitim sistemi sunabilmek çok daha önemli. Türk Eğitim Derneği bu noktadan hareketle, maddi yetersizlikler nedeniyle eğitimine gerektiği gibi devam edemeyen öğrencilere destek olmak için tam eğitim bursu vermekte. TED 88 yıllık macerasında yüzlerce lider yetiştirdi. Ülkemizdeki lider sayısı ne kadar artarsa, toplumdaki nitelikli liderler ne kadar çoğalırsa, ülkemiz o kadar ileriye gidecektir. Bugün bu amaç için yola çıkmış iki kurum olarak, önemli bir projeyle karşınızdayız.”
TED Leaders projesinin nasıl doğduğunu ve hedeflerini anlatan Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan ise şöyle konuştu:
“Enocta’nın Genel Müdürü, aynı zamanda bir TED mezunu olarak, Türk Eğitim Derneği ile kurumsal işbirliğimiz çerçevesinde TED Leaders projesini hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyorum. Liderlik eğitimi iş dünyasının en temel ihtiyaçlarından ve Enocta’nın en fazla talep gören eğitim başlıklarından biri. TED Leaders projesi kapsamında, iş dünyasına yön veren 13 TED’li liderin başarıya giden yolculuklarını aktardıkları Liderlik Eğitim Videoları Enocta kataloğunda satışa sunulacak ve projeden elde edilecek gelirin tamamı TED’in 10.000 Genç Meşale Burs Fonu’na aktaracak. Bu proje ile kurumlar bir yandan liderlik yolundaki kendi çalışanlarının ufkunu açarken, başarılı ancak maddi imkânları yetersiz çocukların üniversite sonuna kadar tam eğitim bursu almasına destek olacak. Hedefimiz bu projeyle yılsonuna kadar en az 50 çocuğa burs sağlamak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics