İnsan Kaynakları 22 ARALIK 2014 / 13:19

Geleceğin mühendislerine destek

ZyXEL, özel Konya Karatay Üniversitesi’ne bilişim laboratuvarı altyapısını yeniledi. Selçuklu’nun tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, sanayi ve ticaret dünyasıyla işbirliği içinde çalışıp uygulamalı eğitime ağırlık veren KTO Karatay Üniversitesi, öğrencilerini teknik yetenek, yabancı dil hâkimiyeti, sosyal ve kültürel becerini geliştirecek eğitim-öğretim ortamı sunmayı planlıyor. Bu vizyon çerçevesinde mühendislik öğrencilerinin uygulamalı eğitim göreceği bilişim laboratuvarlarının iletişim altyapısı ZyXEL’in desteği ile kuruldu.  ZyXEL, bilişim laboratuvarlarının kurulmasına VDSL2 Router, Switch, NAS ve kablosuz ürünlerle destek verdi.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Okatan, “ZyXEL’in ürünleri sayesinde bilişim laboratuvarları daha zengin ve amaca uygun hâle geldi” derken, ZyXEL Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar da, “Eğitimde yeni teknoloji ürünlerin kullanılması ve öğrencilerin bu teknolojileri eğitim yaşamlarında deneyimleyebilmeleri önemli” yorumunu yaptı.
ETİKETLER : 1001

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN