İnsan Kaynakları 26 OCAK 2015 / 05:18

Geleceğin mühendislerine güncel fırsatlar

Genç mühendis adaylarını sektörle ilgili bilgilendirmeyi hedefleyen OBSS’nin (Open Business Software Solutions) ITalent Roadshow programı 2014 yılında önemli çalışmalara imza attı ve 2015 yılında da bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin gelişimine destek olmayı hedefleyen programın devamı hedefleniyor. 4 yıl boyunca 19 üniversitede 7 bin öğrenciye ulaşan program kapsamında, OBSS ekibi Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi’ni ziyaret etti.

ITalent Roadshow kapsamında, genç bilgisayar mühendislerine OBSS yöneticileri tarafından “Client Side MVC” konulu bir seminer verildi. Bu seminerde öğrenciler, modern web uygulamaları geliştirmenin yöntemleri hakkında bilgi sahibi oldu.

Proje kapsamında öğrencilerle bir araya gelen OBSS Kıdemli Danışmanı Yasa Akbulut da, “Teknik eğitimlerimiz ve sektör eğilimlerini içeren seminerlerimiz vasıtasıyla öğrencilerle paylaşım yapıyor, geleceğin mühendislerine hem OBSS’yi tanıtıyor hem de onları daha yakından tanıma fırsatı elde ediyoruz” dedi.
ETİKETLER : 1006

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics