İnsan Kaynakları 09 MAYIS 2016 / 10:20

Geleceğin şebekelerinde ikinci mezunlar

Türk Telekom Akademi ile Huawei Akademi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen “Türk Telekom Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı, Çin’in Hangzhou kentinde düzenlenen sertifika töreni ile ikinci dönem mezunlarını verdi. Türk Telekom’un müşterilerine üstün deneyimi yaşatmak ve proaktif çözümler üretmek için hayata geçirdiği, bir yılda tamamlanan Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı, geleceğin mühendislerini yetiştirme hedefiyle özel olarak tasarlandı.
Türk Telekom Akademi ve Huawei Akademi’nin 6 aylık bir ön hazırlık sonrası hayata geçirdiği sertifika programında, takım lideri ve uzman seviyesindeki 16 çalışan, 35 günlük eğitim programını tamamladı. Türk Telekom çalışanları program boyunca sınıf eğitimleri, çevrimiçi testler, e-öğrenme modelleri, mentor eşliğinde işbaşı uygulama süreci ve teknoloji çalıştayı ile yetkinliklerini geliştirdiler. Çin’de iki hafta geçirerek operatör ziyaretleri gerçekleştiren Türk Telekom çalışanları, Çin’deki Huawei Eğitim Merkezi’nde Türk Telekom’un şebeke topolojisine uygun kurulan simülasyon üzerinden eğitimlerini tamamladı.
 
“İşbirliğimizi artıracağız”
Çin’in Hangzhou kentinde düzenlenen sertifika törenine Türk Telekom Teknoloji Grubu Operasyon Direktörü Nazım Efe, Türk Telekom Akademi Teknik Fonksiyonlar Gelişim Grup Müdürü Doğan Özmen, Huawei Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş, Huawei Türkiye Türk Telekom Grup Direktörü Bülent Koca ve Huawei Kurumsal Pazarlama İletişim Direktörü Mine Zaim katıldı. Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü Saynur Önen, programla ilgili şu bilgileri verdi:
“Huawei ile hazırladığımız ‘Türk Telekom Future Networks Sertifika Programı’nı geleceğin mühendislerini yetiştirme hedefiyle uluslararası standartlara uygun modelde hayata geçirdik. Belirli kriterlere göre programa dâhil ettiğimiz çalışanlarımız, bir yıl boyunca hem teknik eğitimler hem onları yöneticiliğe hazırlayacak kişisel gelişim eğitimleriyle mezun oldular. Programı, önümüzdeki yıllarda daha fazla çalışanımıza ulaştırmayı hedefliyoruz.”
Huawei Türkiye Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş da, “Future Networks sertifika programı, Türk Telekom Akademi ile beraber tasarlanarak, eğitim içerikleri katılımcıların farklı alanlardaki bilgi, beceri ve tecrübelerini geliştirebilecekleri şekilde oluşturuldu. Türk Telekom Akademi ile beraber değişik alanlarda tasarladığımız ortak projelerle işbirliğimizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics