İnsan Kaynakları 13 AĞUSTOS 2016 / 07:13

Genç işsizliğine çözüm yine gençlerde

JCI Global Partnership Summit etkinliğinde sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yapılan katkılar ile 4 bölge arasında düzenlenen girişimcilik yarışmasında Asya-Pasifik bölgesinden Hindistan, Ortadoğu bölgesinden Ürdün,  Amerika bölgesinden Kolombiya, Avrupa bölgesinden ise Türkiye finale kaldı.  24-28 Temmuz’da New York Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlenen yarışmada Türkiye’den Kariyer Enerjim, genç işsizliği çözüm projeleri ile finale kaldı. 
Kariyer Enerjim kurucusu Burcu Erol Atasoy, Birleşmiş Milletler’deki final konuşmasında küresel bir sorun olan işsizlikten bahsederken, Türkiye’nin ekonomik büyüklüğü ve gençlerin gerekli donanımları kazanarak işsizliği nasıl yenebileceğini anlattı. 
Kariyer Enerjim; önümüzdeki dönemde liderlik adına kurulan ilk üniversite olan Avrupa Liderlik Üniversitesi (European Leadership University) ile işbirliği yaparak, perakende alanında sürdürülebilir ve katma değeri yüksek bir proje olan Retail Assist projesini de yürütecek. Bu proje için birçok önde gelen şirketin yer aldığı Perakende Danışma Kurulu oluşturuldu ve ilk kez, sektör ihtiyacı için sektörün bilgisi ve deneyimi odaklı yapı tasarlandı. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics