İnsan Kaynakları 05 AĞUSTOS 2017 / 17:23

Gençler sektörde yerini alıyor

itelligence, genç yetenekleri keşfetmek ve kuruma kazandırmak amacıyla, itelli.academy bünyesinde ‘SAP 360° Kariyer Kampı’ yetenek programını hayata geçirdi. 36 katılımcıyla başlayan program ile kurum kültürüne uygun tutum ve davranışları, sınav başarıları ve bireysel sunumlarıyla fark yaratan 30 yetenek ise itelligence’ta işe başladı.
Gençleri BT sektörüyle ilgili bilgilendirmek ve SAP dünyasına kazandırmak için 19 Haziran-4 Temmuz tarihlerinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen SAP 360° Kariyer Kampı’na İnsan Kaynakları’nın belirlediği kriterlere uyan bin 500’den fazla aday başvuru yaptı. Mülakatlar, test ve değerlendirmelerin ardından, programa 36 katılımcı kabul edildi. Toplam 12 gün süren ve 20 iç eğitimcinin destek verdiği kariyer programında adaylar 15 farklı modülün eğitimini aldılar. Eğitimler kapsamında sektörel bakış açısını genişleten, inovasyon kavramını tanıyan katılımcılar, inovatif düşünmenin yanı sıra servis, süreç ve çözüm süreçleri geliştirmek amacıyla kullanılan “design thinking” metoduyla pratik yapma imkanı buldu. Eğitimler sonucunda katılımcıların SAP alanında 360 derece yetkinlik kazanması amaçlandı. Kariyer kampıyla ilgili olarak itelligence CEO’su Dr. Abdülbahri Danış şu bilgileri verdi:
“İhtiyaç duyduğumuz nitelikli ve genç yetenekleri keşfederek, onları sektöre kazandırmak için İK ekibimizin nezdinde ‘SAP 360° Kariyer Kampı’ programını düzenliyoruz. Üniversitelerle kurduğumuz yakın işbirlikleri sayesinde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok yüksek başvuru aldık. Kapsamlı eleme sürecinin ardından, 2 haftalık yoğun bir program gerçekleştirdik. Katılımcıların %83’ünü ise itelligence bünyesinde istihdam ettik.”