İnsan Kaynakları 18 HAZİRAN 2016 / 14:12

Gençler tam donanımlı olmalı

Otomasyon teknolojilerine yön verecek gençlerin yetiştirilmesini desteklemeyi sosyal sorumluluk olarak gören Mitsubishi Electric Türkiye, bu kapsamda üniversitelerin özellikle Mühendislik Fakültesi Fabrika Otomasyon ve Robotik Bölümleri’ne destek veriyor. Doğuş Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’nde “Robot Eğitim Merkezi” kurulmasına katkı sağlayan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Otomasyon Laboratuvarı’na ürün desteği veren Mitsubishi Electric Türkiye, pek çok farklı üniversite etkinliğine sponsor ya da konuşmacı olarak destek de oldu. Son olarak Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel, markanın Altın Sponsor olduğu “İTÜ Robot Olimpiyatları” başta olmak üzere Kadir Has, Marmara ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitelerinde gerçekleşen etkinliklerde konuşmacı olarak yer aldı. Bizel, Endüstri 4.0 ve Mitsubishi Electric’in e-F@ctory konsepti ve ileri robot teknolojileri konusunda bilgiler verdi. Fabrikalarda robotlar ve insanların etkileşimli çalıştığı üretim hatlarının, sadece robotlardan oluşan üretim hatlarından daha verimli olduğunu belirten Bizel, şu bilgileri verdi: 
“Fabrikaların üretim sürecinde hayati önem taşıyan robotlar, sağladıkları hız ve kolaylıklarla her geçen gün sanayide daha çok rol alıyor ve günümüzde çok olağan bir iş gücü haline geliyor. Üretim bantlarında insanla beraber çalışacak robot yatırımları Türkiye’de de hızlı ilerleyecek. Kalifiye çalışan konusu her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüz için de olmazsa olmazlar arasında ve yeni endüstri evresi en çok insanların gelişmesini gerekli kılıyor. Temel bilimler ile başlayan endüstrileşme çalışmaları ile farklı sektörlerde farklı yeni iş disiplinleri gelişecek. Çok daha nitelikli, eğitim ve gelir düzeyi yüksek iş gücü yapısı oluşacak. İnsanlar ağır koşullar yerine, daha konforlu işlerde çalışacaklar. Tüm bu gelişmelere hazır olmak için gençlerin yenilikleri takip etmeleri ve çok donanımlı olmaları gerek.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN