İnsan Kaynakları 11 MAYIS 2015 / 11:55

Gençlere bilişim odaklı yatırım yapılmalı

2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde “Siz de Bilişimi Abartın” ana teması ile düzenlenen II. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ne TÜRKKEP altın sponsor olarak destek verdi. Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, özel sektör ve üniversite paydaşları bir araya geldi. Etkinlikte; Ar-Ge, istihdam ve gençlerin bilişim sektöründeki gelecekleri tartışılırken, geleceğe yapılacak yatırımlar için özel sektör profesyonellerine önemli bir rol düştüğüne, üreterek büyümenin önemine dikkat çekildi.

Etkinlikte konuşan TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, genç nüfusa yatırım yapmanın ve desteklemenin kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “Doğru teknolojilere doğru kaynakları ayırmak ve aynı zamanda en rasyonel istihdam ve gelişim süreçlerini hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi. Fırsat eşitliği sağlayarak ülke çapında bir farkındalık oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Samast, şunları söyledi:

“Her kademede bilişim elemanı yetiştirmek üzere eğitime yatırım yapılmalı. Bilişim sektöründeki mevcut büyüme hızı, sektörün istihdam yaratma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor. Uzun vadede ülke olarak, özellikle yazılım alanında, fırsat pencereleri açarak, şartları cazip hale getirerek alıp kullanan değil, üreten ve ihraç eden konuma gelebiliriz.”
ETİKETLER : 1021