İnsan Kaynakları 11 MAYIS 2015 / 11:55

Gençlere bilişim odaklı yatırım yapılmalı

2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde “Siz de Bilişimi Abartın” ana teması ile düzenlenen II. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ne TÜRKKEP altın sponsor olarak destek verdi. Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, özel sektör ve üniversite paydaşları bir araya geldi. Etkinlikte; Ar-Ge, istihdam ve gençlerin bilişim sektöründeki gelecekleri tartışılırken, geleceğe yapılacak yatırımlar için özel sektör profesyonellerine önemli bir rol düştüğüne, üreterek büyümenin önemine dikkat çekildi.

Etkinlikte konuşan TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, genç nüfusa yatırım yapmanın ve desteklemenin kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “Doğru teknolojilere doğru kaynakları ayırmak ve aynı zamanda en rasyonel istihdam ve gelişim süreçlerini hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi. Fırsat eşitliği sağlayarak ülke çapında bir farkındalık oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Samast, şunları söyledi:

“Her kademede bilişim elemanı yetiştirmek üzere eğitime yatırım yapılmalı. Bilişim sektöründeki mevcut büyüme hızı, sektörün istihdam yaratma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor. Uzun vadede ülke olarak, özellikle yazılım alanında, fırsat pencereleri açarak, şartları cazip hale getirerek alıp kullanan değil, üreten ve ihraç eden konuma gelebiliriz.”
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN